Protiv PSG-a Lovren ili Boumsong?

Maja Giljanović • petak, 29.01.2010.

Dejan Lovren je odigrao dvije utakmice za Lyon i obje su Lavovi izgubili. Lyon nakon eliminacije iz Liga-kupa i Kupa spašava što se spasiti da u Le Championnatu, a u 22. kolu na Gerland mu dolazi PSG-a. Uoči utakmice najotvorenije je pitanje hoće li uz bok Crisu trener Claude Puel na travnjak poslati Lovrena ili Jean-Alain Boumsonga.

U 22. kolo Le Championnata Lyon ulazi poljuljan elimacijom i iz Kupa (Monaco) i iz Liga-kupa (Lorient) i jedina prigoda da i sljedeće sezone zaigraju u Ligi prvaka, tim prije jer 16. veljače i 10. ožujka u osmini finala ovogodišnjeg izdanja igraju protiv Reala, preostaje im zauzeti jedno od prva tri mjesta u ligi.

Vodeći Bordeaux Lavovima (36) bježi velikih 11 bodova, ali Montpellier (39) na drugom i Lille (37) na trećem mjestu su dostižni. Utakmica protiv PSG-a u tom je pogledu jedna od ključnih, zaborave li na frustracije iz kup-natjecanja, vraćaju se u život. Uoči utakmice protiv momčadi koja u Lyonu nije pobijedila od 2005. (lani je izvukla bod) jedno od najvećih pitanja je partner Crisu u zadnjoj liniji. Clerc, Bodmer i Cleber su i dalje out, a na Puelu je da odabere između Dejana Lovrena i Jean-Alain Boumsonga.

Lyon - PSG

Lovren nije briljirao ni protiv Monaca (1:2) ni protiv Lorienta (0:1) i dok tisak tipuje na Boumsonga, pitanje je hoće li Puel dati prigodu bivšem dinamovcu za debi i u Le Championnatu.

Od ostalih utakmica izdvajaju se dva južnjačka derbija, Lens (15.) Vedrana Runje putuje u Lille (3.) Marka Marića, Grenoble (20.) Josipa Tadića u Rennes (9.), a Bordeaux bez ozlijeđenog Gregory Sertića dočekuje slabašni Boulogne (19.).

Drugoplasirani Montpellier dočekuje Marseille (4.), a šestoplasirani Monaco u derbiju Azurne obale Nicu (16.). Montpellier je jedna od najboljih momčadi na svom travnjaku (bolji su samo Bordeaux, Lille i Monaco), ali dolazi Olympique koji je više bodova osvojio vani nego na Velodromeu (od 11 utakmica izvan Marseillea pobijedili su na pet, a bod osvojili četiri puta). Montpellier je pod dojmom subotnje eliminacije iz Kupa (Grenoble), a zadaća protiv Marseillea tim je teža jer ih je Olympique jesenas pobijedio 4:2 i u 2010. je bez poraza (izborili su polufinale Liga-kupa i u 1/16 su finala Kupa).

Ni Monaco Jerka Leke i Darija Šimića u 2010. nije okusio gorak okus poraza. Prošli su u osminu finala Kupa, u Le Championnatu nanizali Montpellier (4:0), Sochaux (2:0) i PSG (1:0), šesti su i favoriti protiv Nice. Monaco Nicu na Louisu II nije pobijedio od 1996., ali Nice je ranjena bez pobjede od kraja praznika (osramotili su se protiv petoligaša Plabenneca u Kupu i u ligi izgubili i od Montpelliera i od Auxerrea).