PSV i Twente poravnati na vrhu

Vedran Babić • nedjelja, 31.01.2010.

Čini se kako će se borba za naslov nizozemskog prvaka između PSV-a i Twentea odlučivati u posljednjim kolima. Dokazale su to i današnje utakmice u kojima je PSV remizirao protiv Vitessea, a Twente se pobjedom nad Rodom izjednačio na vrhu s najjačim konkurentom. Feyenoord i Ajax su također odigrali neriješeno, pa se i njihova bitka za treće mjesto nastavlja.

Nakon što su na prošla dva gostovanja u Utrechtu i Groningenu razočarali i upisali dva remija bez pogodaka, nogometaši Twentea morali su se iskupiti pred svojim navijačima protiv Rode. To su i učinili, porazivši 12. momčad lige 2:0. Gosti su, doduše, odolijevali više od sat vremena, da bi potom Twente ekspresno riješio utakmicu s dva pogotka u 71. (Perez), odnosno 72. minuti (Ruiz).

Iste sreće, međutim, nije bio PSV. On je u gostima kod Vitessea odigrao 0:0 i prekinuo niz od deset uzastopnih pobjeda. To znači da su PSV i Twente sada poravnati na vrhu s 52 boda uz još 14 utakmica do kraja. I jedni i drugi su i dalje neporaženi (16 pobjeda i četiri remija), a bolju gol-razliku trenutno ima PSV.

Na trećemu mjestu nalazi se Ajax s devet bodova minusa. Kopljanici su gostovali u Rotterdamu kod prvog pratitelja Feyenoorda i odigrali 1:1 unatoč vodstvu koje mu je u 25. minuti donio Marko Pantelić. Bod domaćinu osigurao je u nastavku 19-godišnji Georginio Wijnaldum, pa je tako zaostatak Feyenoorda za Ajaxom i dalje četiri boda.

U preostalom susretu 20. kola između Utrechta i Heraclesa mreže se također nisu tresle. Čini se kako je preveliki ulog učinio svoje, jer se radi o momčadima koje ove sezone igraju iznad očekivanja te drže šestu, odnosno petu poziciju.