Pjesnike porazio pobjednik ukrajinskog Kupa

Mihaela Bradovski • utorak, 02.02.2010.

Momčad Zagreba odigrala je danas u Antalyji susret protiv prošlogodišnjeg pobjednika ukrajinskog Kupa, FC Poltave. Pjesnici su doživjeli minimalan poraz...

NK Zagreb - FC Vorskla Poltava 0:1

Utakmica je odigrana po jakom vjetru i u takvim je uvjetima loptu bilo teško kontrolirati no obje su momčadi odigrale 90 minuta visokog ritma. Bolje su se snašli igrači Poltave te minimalnih i konačnih 1:0 postavili u ranoj fazi susreta, u 14. minuti.

Za razliku od "bijelih" kojima je ovo druga utakmica u Turskoj, igrači ukrajinskog kluba s njom su zaključili pripreme. Koliko su željeli pobjedu govori i podatak da je stoper Zagreba Josip Mikulić u 77. minuti morao napustiti igru nakon što mu je u skoku suparnički igrač laktom razbio arkadu.

Do kraja susreta oba su sastava još malo stisnula gas što je rezultiralo crvenim kartonom Oršulića u 85. minuti i kraćom tučnjavom radi koje je sudac ranije odsvirao kraj. Nakon dva turska dvoboja Zagrebaši su upisali poraz i remi, no više od rezultata stručnom je stožeru bitno da se momčad nauči brže i kvalitetnije adaptirati bilo kakvom protivniku i uvjetima na terenu.

Pjesnici su prvih 45 minuta odigrali u sastavu - Skender, Džolan, Pavlović, Tokić, Vidošević, Jefthon, Babić, Parlov, Abdurahimi, Vugrinec, Medić, dok su u nastavku na teren izašli Škorić, Poljak, Mikulić, Oršulić, Ivanković, Jugović, Šovšić, Pejić, Špičić, Dedić i Krstanović.

Osim Mikulića koji je pomoć potražio kod liječnika NK Osijek i Celjaka koji nakon susreta s Vrapčem trenira smanjenim intenzitetom, ozljeda među igračima koji su doputovali u Antalyju nema. Momčad Igora Štimca iduću će utakmicu odigrati u subotu, 6. veljače protiv već tradicionalnog suparnika, kijevskog Arsenala.