Mađari pali pred Alispahićem

Ivana Jurica • utorak, 02.02.2010.

Nogometaši Šibenika od nedjelje su ponovno u Medulinu gdje odrađuju drugi dio priprema za proljetni dio sezone. Konačno im je skinuta i suspenzija, te su mogli nastaviti s odigravanjem prijateljskih utakmica. Treći protivnik bio je mađarski prvoligaš Paksi, a Šibenčani su ostvarili i drugu pobjedu u ovozimskim pripremama.

ŠIBENIK – PAKSI SE 3:1 (3:0)

Medulin, igralište SC, gledatelja 100

Sudac - Bickler (Austrija)

Strijelci: Budiša 15', Alispahić 37' – 11 m, 45 - Eger 52' -11 m

ŠIBENIK: Blažević, Likić, Spahija, Budiša, Elez, Husmani, Bloudek, Ademi, Alispahić, Božić, Fuštar (od 60. minute igrali su: Slavica, Jurčević, Gusić, Medvid, Bašić, Bulat, Roglić, Baković, Jakoliš, Dajić, Zec). TRENER: Branko Karačić.

PAKSI SE: Kovacz, L. Horvath, Eger, Gevai, Volgy, Sipeki, Fiola, Heffler, Kiss, Nagy, Tokoli (još su igrali: Csernyansky, S. Horvath, Tamasi, Vari, Vayer, Vrban, Weittner, Barsga, Bode, Meysarosz). TRENER: Imre Gellei.

Hrvatski nogometni savez suspendirao je šibenskog prvoligaša prije desetak dana zbog neizvršavanja obaveza prema svom nekadašnjem igraču Draganu Županu. Vodstvo kluba uspjelo je platiti dospjele troškove, skinuta je suspenzija i momčad, koja je ponovno u Medulinu, mogla je nastaviti s igranjem prijateljskih utakmica.

Nakon pobjede nad Slaven Belupom (2:0) i remija sa Rudarom iz Labina (1:1) Šibenčani su ostvarili još jednu pobjedu. Protivnik je bio mađarski Paksi, devetoplasirana momčad tamošnjeg prvenstva, a Šibenik je bi bolji, slavio je sa 3:1, uz dva gola Mehmeda Alispahića i jednog gola Igora Budiše.

Šibenčane je u vodstvo doveo stoper Budiša koji je bio najprisebniji nakon kornera. U 37. minuti Osječanin u šibenskom dresu izborio je jedanaesterac koji je sigurno u pogodak pretvorio Alispahić. Isti je igrač pravom majstorijom, škaricama, u posljednjim trenucima prvog poluvremena, pogodio za 3:0. Karačićeva momčad mogla je i uvjerljivije slaviti, ali nekoliko dobrih prilika nisu uspjeli realizirati. Na suprotnoj strani, Mađari su počasni gol postigli preko Egera u 52. minuti iz kaznenog udarca.

U drugom poluvremenu zaigrao je i Ermin Zec koji će, vrlo vjerojatno, još jedno ljeto dočekati u šibenskom dresu. Iako se i sada spominje mogućnost da ode na istok, poznato je da Zecu tamo baš i ne ide.

Na drugi dio medulinskih priprema Karačić je poveo jednog kadeta i jednog juniora, Antu Živkovića i Josipa Maleša, ali oni protiv Mađara nisu igrali. U Istru su i trojica igrača koja su stigla na probu na početku priprema – Luka Gusić, Adnan Likić i Ivan Baković, sva trojica će vjerojatno i potpisati ugovore. U Šibeniku su, pak, ostali Marko Jordan zbog ozljede, te Marko Mihaljević i Anto Radeljić koji će na posudbu, u Primorac Biograd, odnosno Dinaru.

Sljedeći protivnik Šibenčanima je Karlovac, a igra se sutra (srijeda).