Sertić najbolji u pobjedi Bordeauxa, Rožić isključen

Maja Giljanović • utorak, 02.02.2010.

Oporavljen nakon ozljede aduktora zadobivene na utakmici šesnaestine finala Kupa protiv Ajaccija prije 10 dana Gregory Sertić je večeras bio prva violina Bordeauxa koji je protiv Sedana Ante Rožića izborio polufinale Liga-kupa. Bivši hajdukovac je za Sedan odigrao sat vremena dok u 61. minuti zbog drugog žutog nije zaradio isključenje.

Potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertić i bivši hajdukovac Ante Rožić odlučivali su o posljednjem polufinalisti Liga-kupa i nakon 90 minuta na Chaban-Delmasu ulazak među četiri najbolja i utakmicu protiv Lorienta 17. veljače na Moustoiru (Lorient je izbacio Lyon, a drugi polufinalni par su Toulouse i Marseille koji igraju sutra) izborio je Sertić.

15. momčad Ligue 2 nije u Bordeaux doputovala s namjerom da se parkira u svoj šesnaesterac - trener Landry Chauvin na travnjak je poslao ofenzivnih 4-3-3 - ali razlika u kvaliteti u konačnici je prevagnula na stranu branitelja prošlogodišnje titule pobjednika, lanjskog prvaka i vodeće momčadi Le Championnata.

Gostima nije pomogla ni činjenica da su Žirondinci igrali bez Gourcuffa, Chamakha, Planusa, Tremoulinasa, Cianija i Chalmea i da su Cavenaghi, Plašil, Wendel i Fernando utakmicu započeli na klupi za pričuve.

U 8. minuti Sertić je, oporavljen i rastrčan nakon ozljede aduktora, odapeo s 30-tak metara, ali Costila je spasila prečka, Rožić je Sedan spasio u 11. nakon ubačaja Placentea i u 13. ispred Belliona, Sertić je ponovno pucao u 19. i obranio mu je Costil, Bellion promašuje i u 26., Sertić je neprecizan iz slobodnog udarca u 41., ali Sedan, koji je najveću šansu propustio u 36. minuti (Carrasso je obranio ispred Oliveire), poklekao je u 49. minuti na udarcu Gouffrana.

Prednost Žirondinaca je mogla biti i izraženija, osobito nakon isključenja Rožića u 61. minuti (dva žuta u razmaku od pet minuta na Gouffranu i Bellionu), ali su se zadovoljili jednim golom prednosti.

Nakon začuđujućih 0:0 u subotu protiv slabašnog Boulognea Bordeaux se vratio pozitivnim navikama 20-tak dana prije utakmice osmine finala Lige prvaka protiv Olympiakosa.