Vodeni sportovi

Šturmu prva pobjeda, Talijani ponovno slave

Ivana Jurica • srijeda, 03.02.2010.

U četvrtom kolu skupine D u dvoboju dviju ruskih momčadi, pobjeda je pripala domaćinu, Šturmu (7:5), dok je u drugom susretu skupine Pro Recco slavio na gostovanju kod Egera (11:7)...

Šturm 2002 – Sintez Kazan 7:5 (1:2, 0:0, 4:1, 2:2)

Šturm 2002: Smirnov, Jacev 1, Jurčik 1, Finaev, Želtovskij, Belofastov 2, Benić, Stratan, Stepanjuk 1, Rižov-Aleničev, Garbuzov 2, Nagaev, Davitašvili, trener: Petar Porobić.

Sintez Kazan: Maksimov, Basik 3, Katkov, Odincov, Savić 1, Tihonov, Fatahutdinov, Schertwitis, Aksenov, Zakirov 1, Elizarov, Ašaev, Dudkin, trener: Vladimir Zaharov.

Suci: Mete Kokaragac (Turska) i Dragan Štampalija (Hrvatska)

Sintez Kazan vodio je u gostima kod Šturma s 2:1 nakon prve četvrtine. Zanimljivo je kako u drugoj četvrtini vratari niti jednom nisu morali vaditi loptu iz mreže. Do preokreta je došlo u trećoj četvrtini koju su domaćini dobili sa 4:1, te su u posljednjoj dionici igre sigurno zadržali stečenu prednost. Prva je to pobjeda Šturma u ovogodišnjoj Euroligi.

Belofastov i Garbuzov bili su najefikasniji kod domaćina, postigli su po dva gola, dok je s druge strane tri pogotka postigao Basik.

Eger – Pro Recco 7:11 (1:3, 2:2, 2:5, 2:1)

Eger: Valics, Santavy, Erdelyi 1, Graham, Barany 1, Kovacs 1, Hegedus 1, Varga 1, Feltham 1, Binder, Bundschuh, Harai 1, Biros, trener: G. Gerendas.

Pro Recco: Tempesti, Burić, Madaras 3, Mangiante, Kasas, Felugo 1, Filipović 1, Figlioli, Benedek, Calcaterra, Udovičić 4, Molina Rios 1, Nikić, trener: Pino Porzio.

Suci: Radoslaw Koryzna (Poljska) i Boris Margeta (Slovenija)

U drugom susretu skupine, Talijani su od početka utakmice pokazali kako su u Eger došli po pobjedu. Prednost su imali već nakon prve dionice igre, a pobjednik je odlučen nakon treće kad je Pro Recco poveo sa 10:5. Na kraju je završilo sa 11:7 u korist talijanske momčadi.

Vanja Udovičić sa četiri pogotka bio je najefikasniji igrač u gostujućem sastavu i na utakmici, dok su kod domaćina svi igrači koji su se upisali u strijelce postigli po jedan gol.

Talijani su i dalje u vodstvu sa deset bodova, šest bodova ima Sintez Kazan, dva boda manje Eger, dok je na začelju drugi ruski klub, Šturm, sa tri boda. U sljedećem kolu Sintez Kazan dočekuju Pro Recco, dok će Shturm biti domaćin Egeru.