Vodeni sportovi

Mladost izgubila, ali se još nada

Matej Milanović • srijeda, 03.02.2010.

Mladost je doživjela novi poraz u vaterpolskoj Euroligi. Ponovno je bolji bio Jadran iz Herceg Novog. Crnogorci su slavili 7:5. U drugoj utakmici skupine Vojvodina je iznenadila Barcelonetu te Mladost još uvijek s dvije pobjede može proći dalje...

JADRAN HN - MLADOST 7:5 (2:0, 1:1, 0:1, 4:3)

Euroliga, 4. kolo

Jadran HN: Ščepanović (10 obrana), Sekulić, Bebić, Elez, Vukčević, Radović 1, Janović 1, Gojković 1, Ivović 2 Zloković 2, Klikovac, Jokić, Perčinić Trener: Mustur

Mladost: Brzica, Pavić (12 obrana), Živković, Babić 2, Letica, Petković 1, Milaković 1, Zubčić, Lončar, Karač, Muslim 1, Hinić, Buljubašić Trener: Nikolić

Mladost je u četvrtom kolu vaterpolske Eurolige igrala u gostima kod Jadrana iz Herceg Novog. Crnogorci su puno bolje otvorili susret i dobili 2:0 prvih osam minuta igre. U drugoj četvrtini gosti su smanjili, ali je Jadran vratio na dva razlike do kraja poluvremena. Mladost je potom uspjela smanjiti u tijeku treće dionice na 3:2. No, još jedanput Žapci nisu dostigli protivnike. U zadnjoj četvrtini je naime bilo čak sedam golova, no Mladost niti jednom nije izjednačila. Jadran je stalno vraćao na dva razlike i u konačnici zasluženo slavio 7:5.

Kod domaćina su Ivović i Zloković zabili po dva gola, a kod Mladosti je isto toliko pogodaka upisao Babić. U idućem golu Zagrepčani će igrati kod Barcelonete i potrebna im je pobjeda za zadržavanje nade.

VOJVODINA - BARCELONETA 11:9 (2:1, 1:1, 4:5, 4:2)

Vojvodina: Marinković, Marić, Basara, Vuksanović 3, Miličić, Vapenski 3, Kalinić, Ovuka, Ranđić 1, Kovačević, Filipović 3, Vukičević 1, Mitrović, Trener: Stanojević

Barceloneta: Lopez Pinedo, Whalan 1, Martin Lozano, Mann, Minguell Alferez 1, Perrone Rocha, Espanol Lifante, De Lera Calero, Valles Trias 2, Perrone Rocha 2, Ivović 1, Garcia Gadea 2, Fandos Fulquet, Trener: Santi Fernandez

Barceloneta bi, nakon poraza Mladosti, pobjedom došla na korak od četvrtfinala no doživjeli su neočekivani poraz u Novom Sadu. Domaći su dobili prvu četvrtinu 2:1, a na poluvrijeme se kao i u Herceg Novom otišlo s 3:2 za domaći sastav. Treća dionica bila je puna golova i Španjolci su na zadnji odmor otišli sa 7:7.

Vojvodina, koja u prva tri kola nije bila osvojila niti boda, odlično je odigrala završnicu i nije podlegla pritisku već je dobila susret s 11:9. Filipović je predvodio svoje s tri gola, a kod Barcelonete su tri igrača zabila po dva.