Bundesliga, 21. kolo, 05.02.2010, 20:30 h
Werder Bremen
Werder Bremen 2:1 Hertha Berlin
Hertha Berlin

Nikola Vlahović • petak, 05.02.2010.

Prvu utakmicu 21. kola Bundeslige večeras su odigrali Werder i Hertha. Domaćini su tražili pobjedu kako bi se uključili u borbu za mjesta koja vode u europska natjecanja, dok su Herthi bodovi bili neophodni u borbi za spašavanje prvoligaškog statusa. Na kraju je Werder zasluženo slavio sa 2:1.

Igrači Werdera tražili su iskupljenje za zadnje četiri utakmice bez pobjede. Boljeg protivnika za prekid negativnog niza nisu mogli ni poželjeti, jer Hertha uvjerljivo drži začelje Bundeslige. Na samom početku utakmice gledatelji su vidjeli po jednu priliku na obje strane. Prvo su zaprijetili gosti u drugoj minuti, iz daljine je pucao Raffael, ali domaći vratar Wiese bez problema je obranio njegov udarac. Domaćini su odmah uzvratili u petoj minuti, sa peterca je pucao Mesut Özil, ali dobro je reagirao vratar gostiju Drobny.

Novo uzbuđenje na terenu dogodilo se u 19. minuti, Werder je imao dvije izvrsne prilike koje nije uspio pretvoriti u vodstvo. Korner sa lijeve strane izveo je Marko Marin, na drugoj strani sam se našao Pizarro koji lijepo puca glavom, ali pogađa vratnicu. U istom napadu domaćini su imali još jednu priliku, dobro je iz kosa pucao Hunt, ali vratar gostiju odličnom obranom sačuvao je svoja vrata. U 34. minuti Werder je imao još jednu odličnu priliku, dobro je na ubačenu loptu sa desne strane uletio Pizarro, ali njegov siloviti udarac glavom išao je ravno u gostujućeg golmana.

Gosti su ponovno kakvu takvu priliku stvorili tek na kraju prvog poluvremena, pokušao je Cicero, ali njegov udarac glavom otišao je pored gola. Iako gledatelji na stadionu Weserstadion nisu vidjeli niti jedan pogodak u prvih 45 minuta, vidjeli su vrlo dobru igru Werdera i nekoliko izvrsnih prigoda koje nisu uspjeli realizirati. Gosti mogu biti zadovoljni što su na odmor otišli sa istim rezultatom kao i na početku utakmice.

Nastavak utakmice Werder je otvorio odmah sa velikom prilikom. U 48. minuti ponovno je pucao Pizarro, ali vratar Drobny još je jednom sačuvao svoju mrežu netaknutom. U 55. minuti pokušali su i gosti, ali udarac Raffaela otišao je pored lijeve vratnice. Dugo je Werder lomio Herthu i napokon je poveo u 66. minuti, odličan pogodak iz voleja zabio je Marko Marin. Međutim, slavlje domaćih navijača vrlo kratko je trajalo, točnije samo dvije minute. Na ubačenu loptu loše je reagirao vratar Wiese, koji nije dobro očistio opasnost ispred svog gola, lopta je došla do Theofanisa Gekasa koji pogađa za poravnanje rezultata.

Gostujući vratar još je jednom u 76. minuti spasio svoju momčad. Sa vrha šesnaesterca pucao je Hugo Almeida, ali Drobny je sačuvao svoj gol. Deset minuta prije kraja ni raspoloženi Drobny nije uspio spasiti Herthu od novog gola. Lopta je u šesnaestercu pala ispred Pizarra, koji u svom trećem pokušaju večeras uspjeva prevariti gostujućeg vratara. Nakon drugog Werderovog pogotka stadion Weserstadion je "eksplodirao" od slavlja domaćih navijača.

Gosti su pokušavali ponovno doći do izjednačenja. U 87. minuti škaricama je pokušao Adrian Ramos, ali njegov udarac otišao je iznad gola. Na korner Herthe u 89. minuti pred gol Werdera došao je i vratar Drobny, ali od toga nije bilo nikakve koristi.

Domaćini su zasluženo došli do važna tri boda, a pobjeda je mogla biti i uvjerljivija da su igrači Werdera imali malo više koncentracije u pojedinim prilikama. Hertha je upisala novi poraz, koji je još čvršće "zakovao" za dno ljestvice.