Bundesliga, 21. kolo, 07.02.2010, 17:30 h
Borussia Dortmund 2:3 Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Eintracht zaboravio pročitati scenarij

Borna Rupnik • nedjelja, 07.02.2010.

U Dortmundu su usprkos prošlotjednom porazu imali odličan plan: pobjeda protiv Eintrachta približila bi Borussiju trećeplasiranom Schalkeu na samo tri boda zaostatka. Međutim, gosti iz Frankfurta nisu pročitali taj scenarij...

Eintracht je u posljednjoj utakmici 21. bundesligaškog kola u Dortmundu svladao domaću Borussiju rezultatom 3:2 i tako se poravnao s Werderom na šestom mjestu prvenstvenog poretka.

Susret dvije ekipe koje pripadaju skupini najugodnijih ovosezonskih iznenađenja opravdao je visoka očekivanja, a bolje su se snašli gosti iz Frankfurta. Premda je Borussia imala prve prilike, Eintracht je poveo u osmoj minuti preko Köhlera.

Domaćin je u prvom poluvremenu napravio neuobičajeno mnogo obrambenih pogrešaka, što Eintracht nije kaznio, a Borussia je u 17. minuti poravnala na 1:1. Udarac prema golu uputio je Zidan, a raspucani stoper Hummels sprema loptu iza leđa Nikolova.

S tim se rezultatom otišlo na predah, s čime je Borussia mogla biti itekako zadovoljna, a brojni su navijači postali još zadovoljniji u 57. minuti, kada Zidan ponovno postaje asistent, a Barrios se nalazi na pravom mjestu za 2:1.

Međutim, Eintracht je imao još štošta za reći. Jung je u 65. minuti izjednačio na 2:2, a pobjedonosni pogodak bio je djelo Meiera nakon Teberove akcije pored Omowoyele.

Pokušao je Jürgen Klopp reagirati i izmjenama, ali više nije išlo, svi su Borussijini pokušaju završili pored gola i ostavili žuto-crne u borbi s HSV-om za četvrtu poziciju. Nakon pobjedničkog niza koji se protezao kroz prosinac i siječanj, Borussia je tako izgubila drugu uzastopnu utakmicu.