Lyon visio, ali izvukao bod

Maja Giljanović • nedjelja, 07.02.2010.

Nogometaši Lyona u 90 minuta utakmice 23. kola Le Championnata nisu ozbiljnije zapucali na vrata Toulousea. Lavovi u kojima je cijelu utakmicu odigrao bivši dinamovac Dejan Lovren još su i dobro prošli. Igrali su od 68. minute s devetoricom u polju, a Toulouse je pogodio i stativu.

Claude Puel je i protiv Toulousea bivšeg dinamovca Dejana Lovrena poslao na travnjak od prve minute. 20-godišnjeg je hrvatskog reprezentativca, nakon pozicija srednjeg braniča protiv Monaca u Kupu i Lorienta u Liga-kupa i pozicije desnog beka protiv PSG-a, trener Lavova večeras na Municipalu isprobao i na poziciji lijevog bočnog i dao mu svih 90 minuta plus tri minute sudačke nadoknade.

Lovren je svoje zadatke obavio pristojno, ali Boumsong, Cris i Reveillere najblaže rečeno nisu briljirali. Boumsong je puštao na sve strane i uspjeh je da je Lyon osvojio i bod. Ljubičice su pritiskale, tražile gol i najbliže vodstvu bile u 37. minuti, ali Gignaca je zaustavila stativa.

Vezane vijesti

Položaj Lyona otežao je u 68. minuti Makoun drugim žutim i isključenjem, ali Toulouse nije uspio materijalizirati prednost igrača u polju. Koliko je blijedo Lyon odigrao, najbolje ilustrira podatak da je uputio ukupno samo četiri udarca prema Valverdeu od čega dva u okvir gola.

Saint-Etienne je odigrao odličnu utakmicu protiv Monaca. Jerko Leko i Dario Šimić nisu bili ni na klupi gostiju, a Les Verts su slavili golovima Matuidija u 15., Bergessija u 75. i Rivierea u trećoj minuti nadoknade utakmice.

Prva je ovo ligaška pobjeda 10-erostrukih prvaka nakon sredine siječnja protiv Grenoblea (2:1) kojom su se odvojili od davljenika Boulognea i Le Mansa na sedam bodova.

Navijače je oduševio i Marseille. Olympique na Velodromeu od Valenciennesa nije izgubio od 1980., a večeras ga je isprašio 5:1 golovima Lucha Gonzaleza (33.), Brandaa (43.), Cheyroua (53.), Valbuene (77.) i Nianga (90.).