Rennes 4:2 Bordeaux
Bordeaux

Bordeaux popio četiri gola

Maja Giljanović • subota, 06.02.2010.

Rennes je pobjedom u posljednjoj večerašnjoj utakmici zakomplicirao život Bordeauxu i zapalio iskru u Le Championnatu. Žirondinci su bez potencijalnog hrvatskog reprezentativca Gregoryja Sertića izgubili 2:4 i dozvolili Montpellieru da im nakon 23. kola prednost skrešu na samo tri boda.

Nakon 15 utakmica uzastopce u svim natjecanjima - Le Championnatu, Ligi prvaka, Kupu i Liga-kupu - bez poraza, od čega su na njih 12 pobijedili, Bordeaux je naletio na minu u Rennesu.

Žirondinci su bez potencijalnog hrvatskog reprezentativca Gregoryja Sertića na travnjak Rouge et Noira istrčali svjesni da im Montpellier puše za vratom nakon što su dojučerašnji drugoligaši u ranijem terminu slavili u Boulogne-sur-Meru (2:0) i braniteljima titule se približili na samo tri boda.

Vezane vijesti

Ni prošlotjednih 0:0 protiv Boulognea na Chaban-Delmasu nije u Bordeauxu upalilo alarm jer večeras su odigrali neprepoznatljivo loših sat vremena. Rennes je na krilima 4:0 pobjeda i protiv Saumura u Kupu i protiv Grenoblea u Le Championnatu Carrassoa probio nakon samo četiri minute.

Briand je podebljao iz jedanaesterca u 17., a ni start drugog poluvremena gostima nije donio bolje vijesti (Bangoura u 48.). Gouffran u 64. i Wendel u 69. su vratilo Bordeaux u život, ali probuđenu im nadu u 78. ubija povratnik s Afričkog kupa nacija, reprezentativac Gane Gyan.

Prvi je ovo poraz Bordeauxa u Rennesu nakon 2005., a kao da nije dovoljno da su izgubili bodove, izgubili su i kapetana. Alou Diarra je u 18. minuti ozlijedio butni mišić i prema prvim prognozama izostat će najmanje tri tjedna.