Nastavak muka po Juventusu

Ivana Spahija • subota, 06.02.2010.

Susreti 23. kola Serie A donijeli su nastavak muka po Juventusu, Stara dama je crni niz bez sva tri boda produžila i na peti tjedan. Juventus je u gostima kod Livorna uzeo tek bod domaćinu i pao na šesto mjesto na ljestvici, prilično se udaljivši od zone Lige prvaka. Za razliku od Torineza, nogometaši Palerma su s tri boda iz dvoboja s Parmom zasjeli na peto mjesto i nadaju se Europi...

Muke po Juventusu nastavljaju se i dalje, kriza započeta za vrijeme vladavine Cire Ferrare danak ubire i nakon promjene trenera. Torinezi niti pod vodstvom Alberta Zaccheronija nisu uspjeli doći do sva tri boda, u gostima u Livornu istoimenom su klubu rezultatom 1:1 uzeli tek bod i tako pali na šesto mjesto na ljestvici, dalje od zone koja vodi u Ligu prvaka. Livorno se s novim bodom uspeo na 15. mjesto i udaljio se od zone ispadanja. Naš Dario Knežević na terenu je proveo svih 90 minuta u dresu Livorna.

Što se same utakmice tiče, obje su strane u susret ušle prilično nezainteresirano i iz prve prave prilike u dvoboju izrodio se pogodak Livorna. Igrala se 25. minuta kada je Vitale ubacio loptu u sredinu, a Filippini glavom matirao nemoćnog Buffona za vrijedno vodstvo domaćina od 1:0. Juventus je uspio odgovoriti u 42. minuti, Diego je izveo slobodan udarac, a Legrottaglie pronašao put do mreže Rubinha i poravnao rezultat na 1:1.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili nogometaši Stare dame koji su lijepu priliku za vodstvo propustili u 47. minuti kada je solidan pokušaj Candreve uspio obraniti Rubinho. Deset minuta kasnije ponovno su zaprijetili gosti, ali dobar ubačaj Diega nitko nije stigao pospremiti u mrežu Livorna. Niti domaćini nisu ostali bez pokušaja, Pulzetti je u 71. minuti dobro uposlio Filippinija, koji je gađao iznad gola Juventusa.

Juventus je u 82. minuti ostao s igračem manje, Felipe Melo je zbog prekršaja nad Dinizom zaradio drugi žuti karton i prije vremena morao put svlačionice. Srećom po Torineze, domaćini do kraja susreta nisu realizirali brojčanu nadmoć i semafor se zaustavio na konačnih 1:1 za raspodjelu bodova iz ovog dvoboja. Juventusu je ovo peto uzastopno kolo bez pobjede, nakon tri poraza od Chieva, Milana i Rome, Stara dama je u prošlom kolu jedva uzela bod Laziju, također rezultatom 1:1, a i protiv Livorna se ponovila slična priča.

U drugoj utakmici dana, Palermo je na domaćem terenu rezultatom 2:1 svladao Parmu i uzeo vrijedna tri boda u borbi za Europu, Sicilijanci su se probili na odlično peto mjesto na ljestvici, ostavili iza sebe Juventus i ubacili se u konkurenciju za kvalifikacije Lige prvaka. Parmu je poraz spustio na 13. mjesto, momčad koja je donedavno konkurirala za Europu prilično je brzo potonula na donji dio ljestvice. Naš Igor Budan cijeli je susret proveo na klupi pobjedničke momčadi.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, uz tek nekoliko pravih prilika s obje strane, a sreća se domaćinima osmjehnula u 62. minuti kada je Cavani iz slobodnog udarca pronašao put do mreže Parme i Palermu donio vodstvo od 1:0. Točno deset minuta kasnije uzvratili su i gosti, Castellini je odlično uposlio Biabianyja, koji je potom matirao Sirigua i poravnao rezultat na 1:1. Sva tri boda Palermu donio je Simplicio pogotkom u 87. minuti susreta.