Fiorentina
Fiorentina 0:1 Roma
Roma

Ivana Spahija • nedjelja, 07.02.2010.

U posljednjoj utakmici 23. kola Serie A, nogometaši Rome upisali su pobjedu na teškom gostovanju kod Fiorentine, gdje su s minimalnih 1:0 uzeli sva tri boda Violama. Rimljani su slavili zahvaljujući pogotku Vučinića i s novim bodovima uspeli su se na drugo mjesto na ljestvici.

Dani iz snova u domaćem prvenstvu i dalje traju za momčad Rome, Vukovi gaze sve pred sobom i pod "isprikom" borbe za Ligu prvaka uključuju se i u onu drugu, borbu za naslov prvaka Italije. Roma je u derbiju ovog kola na teškom gostovanju u Firenzi rezultatom 1:0 svladala Fiorentinu i s nova tri boda zasjela na drugo mjesto na ljestvici, s osam bodova zaostatka za Interom i dva prednosti ispred Milana.

Nakon katastrofalnog uvoda u sezonu, Vukovi u nastavku praktički ne znaju za loš rezultat i iako iz stožera Rome naglašavaju kako je glavni cilj momčadi Claudija Ranierija ostvariti izravan plasman u Ligu prvaka, sve je izvjesnije kako se Vučica uključila i u utrku za Scudettom. Roma je uspješno položila i težak test u Firenzi i zahvaljujući pogotku Mirka Vučinića došla bliže Interu.

Što se same utakmice tiče, prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, iako su raspoloženiji bili domaćini, koji su u nekoliko navrata opasno zaprijetili vratima Julija Sergija. Vratar Rome odlično je obranio pokušaj Pasqualea u 20. minuti, a osam minuta kasnije Julio Sergio je uspješno reagirao i na vrlo opasne udarce Vargasa i De Silvestrija. Ni Roma nije ostala bez pokušaja u prvom dijelu, Vučinić je u 45. minuti gađao malo iznad gola domaćina.

U drugom dijelu nastavila se slična priča kao s početka susreta, Fiorentina je nastavila napadati, a Vukovi su čekali priliku iz kontranapada. Pokušaj Gilardina iz 51. minute obranio je Julio Sergio, a vratar Rome ponovno se iskazao u 75. minuti također skinuvši vrlo neugodan udarac raspoloženog Gilardina. Kada se činilo da će mreže obiju momčadi ostati netaknute, u 82. minuti zatresla se mreža Viola. De Rossi je glavom asistirao Vučiniću, koji je loptu pospremio u mrežu Freya za konačnih 1:0 i vrijedna tri boda Romi. Fiorentina nakon poraza ostaje na 11. mjestu i polako se udaljava od europske zone.