PSV neumoran, Bodulu nastup

Vedran Babić • subota, 06.02.2010.

Vodeća momčad nizozemske lige PSV i dalje ne razmišlja o posustajanju. U 22. kolu ostvarila je 18. pobjedu protiv Den Haaga i pobjegla na tri boda od Twentea, koji igra u nedjelju. Mladi hrvatski nogometaš Darko Bodul upisao je nastup za Spartu, koja je poražena na gostovanju kod Rode.

Kada se borite za ostanak kao što se sada bori Den Haag, gostovanje kod vodeće momčadi lige je nešto što vam najmanje treba. PSV je s 2:0 produljio svoj niz neporaženosti i sada čeka na kiks Twentea kako bi napokon stvorio ne kakvu bodovnu prednost. 16. sastav lige momčad iz Eindhovena je apsolvirala pogocima Francisca Rodrigueza u 16. te Ole Toivonena u 61. minuti utakmice. Potonjem je to 12. pogodak lige s kojim se nalazi na trećem mjestu ljestvice strijelaca.

Uzbudljiva utakmica odigrana je u Almelu gdje je Heracles ugostio Groningen. Gosti su u 50. minuti vodili 3:1, ali su u kratkom roku zaradili dva isključenja te su se do kraja utakmice morali braniti sa samo osam igrača u polju. No, nisu izdržali - u 72. minuti Dost je smanjio na 3:2, da bi tri minute potom Overtoom, koji je inače promašio 11-erac u 55. minuti, poravnao na 3:3. Potpuni preokret Heraclesa upriličio je Maertens pobjedničkim pogotkom u 89. minuti.

Dvama pogocima Geralda Sibona Heerenveen je nadjačao Utrecht, dok je Roda u svojevrsnom derbiju začelja porazila Spartu 2:1. Nastup za goste je upisao i naš Darko Bodul, koji je na travnjak utrčao u 72. minuti kao zamjena za Rydella Poepona.