Bijes iskalili na Heliosu

Branimir Korać • subota, 06.02.2010.

Zadar je prekinuo post u gostima i to na najbolji mogući način. Na gostovanju kod Heliosa koji je upisao iznenađujuću pobjedu u Vršcu protiv Hemofarma, Zadar je slavio s ogromnih 111:65...

Odlična predstava Zadra protiv posve indisponiranog Heliosa rezultirala je vrlo visokom pobjedom 111:65. Domaćin ne samo da je nadigran već je i ponižen pred svojim navijačima koji su se nadali daleko boljem otporu, a neki od njih sigurno i pobjedi. Međutim, danas je Zadar bio raspoložen i onakav kakav treba biti te je zaslužio ovaj trijumf.

Zadarski šut za tricu bio je 19/28, ukupan šut iz igre na 66 posto i imali su više nego dvostruko manje izgubljenih lopti. U takvom danu Helios s malih 37 posto ubačaja iz igre nije imao što tražiti.

Domaćin je u igri bio kratko. Nakon Perićeve trice u prvom napadu, Snow je istom mjerom uzvratio na drugoj strani, a onda je krenulo zadarsko odvajanje. U šestoj minuti već je bilo 12:3 uz devet poena raspoloženog Perića.

Granica dvoznamenkaste prednosti probijena je u narednoj minuti nakon trice Boise, Helios se u tim trenucima ipak nakratko pribrao, ali novom serijom 5:0 Zadar je pobjegao na 22:10 i domaćin se više nije mogao riješiti dvoznamenkaste cifre u svom zaostatku.

Kanonada domaćeg koša nastavila se i u drugoj četvrtini koju je Zadar otvorio s 10:2 za bijeg na 36:13 i bilo je posve jasno kako je susret riješen već u ranoj fazi. Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Zadra 52:27, a u nastavku susreta prednost je samo rasla.

Helios nije uspio iskoristiti što je Jusup na teren poslao mlađe igrače koji nemaju preveliku minutažu, dapače, prednost nije uopće opadala i na kraju su Slovenci upisali pravu katastrofu 111:65.

U pobjedničkom sastavu Hrvoje Perić je ubacio 19 poena uz sedam skokova, a Vedran Morović je dodao 17 poena. Kod domaćina Domen Lorbek je ubacio 16 poena, a Alvin Snow 11 uz pet skokova.