Vodeni sportovi

Novo razočaranje Mladosti

Matej Milanović • subota, 06.02.2010.

Primorje je odličnim susretom došlo do pobjede protiv zagrebačke Mladosti u 14. kolu Jadranske lige u vaterpolu. Žapci su nakon novog poraza u Euroligi doživjeli i neočekivani poraz u Rijeci...

PRIMORJE - MLADOST 10:9 (5:2, 1:1, 2:3, 2:3)

Jadranska liga, 14. kolo, Rijeka, Bazen na Kantridi

Primorje: D. Car, B. Car 1, Glavan 2, Krapić 1, Pavlović, Franković 1, Tiškivski, Brala, Vrlić 1, Barać 2, Beltrame, Bukovac 1, Križanec, Krizman 1, Trener: Roje

Mladost: Brzica, Pavić, Živković, Babić, Letica 1, Petković, Milaković 1, Zubčić 1, Martinić, Karač 2, Muslim 3, Hinić 1, Buljubašić, Lončar, Trener: Nikolić

Suci: Brguljan (Kotor), Radičević (Dubrovnik)

Igrač više: Primorje 7/13, Mladost 5/12

Peterci: Primorje -, Mladost -

Mladost je porazom u Herceg Novom u Euroligi došla na korak od ispadanja iz najjačeg europskog natjecanja i samo je poraz Barcelonete kod Vojvodine produžio nade Zagrepčana. Nakon toga su Žapci otišli u Rijeku po pobjedu i podizanje morala. Ipak, Primorje je jako dobro krenulo u susret dobivši prvu četvrtinu s visokih 5:2.

Riječani su došli i do +4 u drugoj dionici, a na poluvrijeme se otišli sa 6:3. U trećoj dionici je Mladost odigrala solidno i triput dolazila na dva gola zaostatka te se s 8:6 otišlo i na zadnji odmor. Gosti su dobro otvorili zadnju dionicu smanjivši na -1.

Primorje je odgovorilo devetim golom, ali je Mladost uspjela zaredati dva gola i izjednačiti minutu i desetak sekundi prije kraja susreta. Ipak, domaći su uspjeli doći do zaslužene pobjede. Ključnim se pokazao gol Vrlića 43 sekunde prije kraja za konačnih 10:9 u korist Primorja. U svom posljednjem napadu Mladost je imala i igrača više, ali nije izjednačila. Upravo je realizacija igrača više u konačnici presudila. Domaći su zabili sedam golova iz protivničkih isključenja, dok je Mladost realizirala pet od 12.