Šibenčani nastavljaju s pobjedama

Ivana Jurica • nedjelja, 07.02.2010.

Pretposljednjeg dana medulinskih priprema nogometaši Šibenika odigrali su još jednu pripremnu utakmicu. Protivnik je bio Rudar iz Velenja, a unatoč činjenici kako je Branko Karačić na teren poslao kombiniranu momčad nije to smetalo da se ostvari nova pobjeda. Slavili su Šibenčani sa 3:2 i već se sada može reći da za mjesto u početnom sastavu nikada nije vladala veća gužva, za svaku poziciju u momčadi trener prvoligaša sa Šubićevca ima po najmanje dva dobra rješenja.

ŠIBENIK – RUDAR (V) 3:2 (3:1)

Medulin, igralište SC, gledatelja 50

Sudac - Bezelj (Pula)

Strijelci: Medvid 6', Zec 9', Dajić 45' - Tomčak 43', Mahmutovič 83'

ŠIBENIK: Blažević (od 60. Grubelić), Jurčević, Vidić (od 67.Likić), Gusić, Medvid, Bulat, Roglić (od 67. Maleš), Bačelić-Grgić, Jakoliš, Zec, Dajić. TRENER: B. Karačić.

RUDAR (V): Savič, Cipot, Sulejmanovič, Dedič, Kramar, Tolimir, Trifkovič, Renato, Kronaveter, Selimi, Tomčak (još su igrali: Jahič, Metelka, Jeseničnik, Tomažič – Šeruga, Mujakovič, Grbič, Mahmutovič). TRENER: M. Pušnik.

Nakon pobjeda nad hrvatskim prvoligašima, Slaven Belupom i Karlovcem, te mađarskim prvoligašem Paksijem, na red su stigli i Slovenci. Rudar iz Velenja doživio je poraz od raspoloženih Šibenčana za koje su strijelci bili Ivan Medvid, Ermin Zec i Jusuf Dajić.

Do prednosti Šibenik je došao u šestoj minuti utakmice kad je Ivan Medvid snažnim udarcem matirao slovenskog vratara Saviča, a samo tri minute prije toga imali su igrači Rudara stopostotnu priliku, ali iskazao se Goran Blažević. Vrlo brzo nakon početnog vodstva Šibenčani su povećali svoju prednost. Kombinirali su Jakoliš i Dajić, a u strijelce se, prvi put na pripremama, upisao i najbolji šibenski strijelac Ermin Zec. U 43. minuti Tomčak je smanjio na 2:1, a do kraja poluvremena Slovenci su još jednom morali u mrežu po loptu. Jusuf Dajić postigao je svoj četvrti gol čime se vrlo ozbiljno nameće za početni sastav u proljetnom dijelu sezone.

U drugom poluvremenu slovenski trener ispromiješao je svoju momčad, dok je Karačić promijenio tek trojicu igrača. Svježiji igrači Rudara uspjeli su postići tek jedan gol i to na samom kraju utakmice. Mahmutovič je u 83. minuti postavio konačnih 3:2.

Iako je do početka prvenstva ostalo 14 dana evidentno je da su Modri sa Šubićevca već sada u odličnoj formi. I dok je u većini prijelaznih rokova Šibenik ostajao slabiji, ovoga puta to nije slučaj. Ostao je Zec, oporavili su se Bulat, Roglić i Bloudek, trojica novaka pojačala su konkurenciju i sada će trener Karačić i u slučajevima izostanaka zbog kartona ili eventualno ozljeda imati također vrlo kvalitetna rješenja na svim pozicijama.

U nedjelju (10: 30 h) Šibenik igra protiv Bele krajine, također u Medulinu, a nakon toga slijedi povratak kući. Prema sadašnjem rasporedu, do početka prvenstava Karačićeva će momčad odigrati još dvije utakmice: 13. veljače protiv Širokog Brijega, odnosno dan kasnije protiv Rudeša.