Pet golova Vorija za polufinale

Matej Milanović • nedjelja, 07.02.2010.

Odigrana su prva dva susreta četvrtfinala rukometnog Kupa Njemačke. HSV je slavio 36:29 kod Bad Schwartaua uz pet golova Vorija, a Lübbecke je pobijedio 26:22 kod Bergischera...

Hamburg se kod drugoligaša Bad Schwartaua dosta mučio u prvom poluvremenu i iako su u nekoliko navrata vodili dva razlike nisu se uspjeli odlijepiti. Čak je Bad Schwartau serijom od tri gola poveo 11:10 24 sekunde prije poluvremena. Da gosti ipak ne završe prvi dio s zaostatkom pobrinuo se Krzysztof Lijewski golom pet sekundi prije odlaska u svlačionice.

HSV je u nastavku sa četiri uzastopna pogotka došao do 17:14 u 36. minuti, ali je Bad Schwartau uzvratio istom mjerom i poveo 18:17. Nakon toga se utakmica i riješila jer su gosti napravili novu seriju, ovaj put od pet golova, kojom su došli do 22:18. HSV je do kraja rutinski kontrolirao vodstvo i na kraju slavio 36:29.

Kod domaćina je sedam golova postigao Jan Schult, a kod Hamburga je isto toliko upisao Pascal Hens. Igor Vori je precizan bio u pet navrata, Domagoj Duvnjak u dva, a pogodak je postigao i Blaženko Lacković. Valja spomenuti katastrofalnu izvedbu sedmeraca. Bad Schwartau nije iskoristio niti jednog od tri, a Hamburg je zabio jednog od dva.

U drugom odigranom četvrtfinalu Lübbecke je gostovao kod još jednog drugoligaša, Bergischera. Domaći su serijom od pet golova došli do nevjerojatnih 7:2 nakon 14 minuta igre. To ipak nije previše uzbudilo igrače Lübbeckea koji su devet minuta kasnije izjednačili na 9:9. Na poluvrijeme je Bergischer otišao s vodstvo, 12:11 i držao se u utakmici do 42. minute i rezultata 16:16.

Nakon toga je Lübbecke zaredao šest golova i riješio dvoboj. Tri minute prije kraja su se domaći približili na -3, ali do isteka vremena nije bilo nikakvih dodatnih promjena te su gosti slavili s 26:22. Kod Bergischera su šest golova zabili Vitek u Reinarz. Za Lübbecke je pak sedam pogodaka upisao Alexandros Alvanos.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507

• Obrisan korisnik07.02.2010. u 18:14