Remi s Japancima

Ivana Strahija • nedjelja, 07.02.2010.

Varaždinci su odigrali svoju prvu neriješenu utakmicu u Turskoj, gdje su s 2:2 završili susret s japanskom Hiroshimom.

Iako je i u Turskoj konačno granulo sunce, nakon par dana kiše i vjetra, Varaždincima to nije donijelo pobjedu. Dva je puta Varteks vodio, no dva su se puta Japanci isto tako vratili iz rezultatskog minusa.

Varteksovci su vrlo brzo došli do vodstva, jer je Brezovec već u 15. minuti pogodio mrežu iza japanskog vratara. Lijepu je priliku imao i Jolić u 30. minuti, ali ona ostaje neiskorištena, a rezultat se uskoro potom mijenja u korist Japanaca, koji izjednačuju na 1:1. U prvih 45 minuta treba još spomenuti prigodu Smrekara, koji s pet metara od gola loptu glavom šalje u prečku.

U drugom dijelu susreta obje su momčadi razigrane, ali se mreža, i to japanska, trese tek u 70. minuti. Opet je precizan bio Brezovec, kojem je asistirao Punčec nakon prolaska po lijevom boku Hiroshime. Šest minuta kasnije rezultat je opet izjednačen, jer su igrači Hiroshime znali iskoristiti kratku dekoncentriranost Varteksovaca.

Lijepe su prilike u drugom dijelu susreta imali G. Vuk, koji je oči u oči s japanskim vratarom loptu poslao nebu pod oblake, te Frljužec, koji pred kraj susreta pogađa – golmana u nogu.

U nedjelju je na programu jedan trening ujutro, a popodne će biti slobodno, dok u ponedjeljak Varteks očekuje vrlo jaka utakmica protiv Dnjipra.