Nova uvjerljiva pobjeda

Ivana Jurica • nedjelja, 07.02.2010.

Niti rani jutarnji termin, neuobičajen za odigravanje prijateljskih, pripremnih utakmica nogometaše Šibenika nije smetao da ostvare još jednu pobjedu. Isto kao i Karlovac prošao je i slovenski drugoligaš Bela Krajina. Golovima Božića (dva), Alispahića i Fuštara Šibenčani su trijumfom (4:0) zaključili medulinske pripreme. Do početka proljetnog dijela sezone pripremat će se u Šibeniku.

ŠIBENIK – BELA KRAJINA 4:0 (2:0)

Medulin, igralište SC

Sudac: Komlenić - Medulin

Strijelci: Alispahić 16', Fuštar 37', Božić 58', 78' – 11 m

ŠIBENIK: Slavica (od 46. Grubelić), Likić, Medvid (od 46. Gusić), Spahija, Elez, Husmani, Ademi, Bloudek, Alispahić, Božić, Fuštar. TRENER: B. Karačić.

BELA KRAJINA: Hertelendi, Celter, Drahno, Vrščaj, Žagar, Dežmar, Samardžić, Kurtić, Božičić, Sprečo, Dervišević (još su igrali: Konte, Mušić, Svilar, Drinić, Špelič, Kralj, Štrbac, Spudič, Gruden). TRENER: N. Nikčević.

U 10:30 h, posljednjeg dana priprema u Istri, Šibenčani su odigrali i šestu pripremnu utakmicu. Nakon četiri pobjede i jednog remija ostvarili su i petu pobjedu. Nakon Slaven Belupa, Karlovca, mađarskog Paksija i drugi slovenski klub, nakon Rudara iz Velenja, osjetio je snagu šibenske momčadi.

Šibenik – Bela Krajina 4:0

I u ovoj utakmici pokazalo se kako je Mehmed Alispahić, kao uostalom i cijela momčad, već sada u odličnoj formi. U 16. minuti utakmice odapeo je snažno sa 16-17 metara, slovenski vratar bio je nemoćan. Osam minuta prije odlaska na predah Ivan Elez odlično je asistirao svom imenjaku Fuštaru koji je lobom pogodio mrežu Bele Krajine. U drugom se poluvremenu posebno istaknuo još jedan Ivan, ovog puta Ivan Božić.

Ivan Fuštar – 1

U 58. minuti nakon kornera najbolje se snašao u kaznenom prostoru, a u strijelce se upisao i 20 minuta kasnije. Alispahić je izborio jedanaesterac kojeg je u siguran pogodak pretvorio Božić. Slovenski drugoligaš stvorio je tek jednu priliku u cijeloj utakmici, ali je Frane Grubelić njihov pokušaj obranio.

Neposredno nakon završetka utakmice sa Slovencima Šibenčani su se uputili u svoj grad gdje će se pripremati do početka prvenstva. Ponedjeljak je slobodan dan, a do 20. veljače i susreta sa Zadrom Karačićeva će momčad odigrati još najmanje dvije utakmice.