Celticsi zaspali na poluvremenu

Branimir Korać • ponedjeljak, 08.02.2010.

Ova nedjelja bila je u SAD-u rezervirana za Super Bowl stoga su jedine dvije NBA utakmice odigrane u ranijem poslijepodnevnom terminu. Celticsi su na svom parketu upisali poraz od Orlanda dok je Toronto bio bolji od Sacramenta...

Boston je protiv Orlanda odlično izgledao 24 minute i onda se raspao. Stan van Gundy očito je u svlačionici dobro motivirao svoje igrače koji su nakon zaostatka na poluvremenu 51:40 odigrali briljantnu treću četvrtinu i uhvatili Celticse na spavanju. Treću dionicu dobili su s 36:11 u čemu su imali i seriju od čak 19:0. Potpuno izgubljeno djelovao je domaćin u tom razdoblju i sva nastojanja u posljednjoj četvrtini da se vrate u utakmicu bila su uzaludna.

Pobjedu Magica zapečatio je polaganjem, Rashard Lewis u samoj završnici susreta nakon čega je Ray Allen promašio tricu i Boston upisao novi poraz.

Vezane vijesti

Vince Carter s 20 poena bio je najefikasniji kod gostiju dok je Dwight Howard dodao 16 poena i 13 skokova. Kod Bostona Rajon Rondo je upisao 17 poena, devet asistencija i osam skokova, a Ray Allen 14 poena.

Sacramento je upisao šesti uzastopni poraz, ovaj put krvnici su bili Toronto Raptorsi. Ništa čudno, Raptorsi igraju jako dobro na svom terenu i ovo im je već 13. pobjeda doma u posljednjih 14 susreta.

Kingsi su se borili i do posljednje dionice držali susret u neizvjesnosti. Međutim u zadnjoj četvrtini nisu uspjeli izdržati ritam Raptorsa koji su minimalan zaostatak vrlo brzo nadoknadili i otišli do pobjede 115:104.

"Ne možemo izdržati do kraja, to je naš problem. Moramo pronaći način da izdržimo cijelu utakmicu", razočaran je bio nakon novog poraza u tijesnoj završnici rookie Tyreke Evans.

Bosh je bio nezadrživ, ubacio je 36 poena i uhvatio 11 skokova, a 22 poena i osam skokova dodao je Andrea Bargnani. Kod Kingsa 24 poena i sedam skokova upisao je Kevin Martin dok je 14 poena i 11 skokova dodao Spencer Hawes.