Čakovčani nisu uspjeli

Ivana Strahija • ponedjeljak, 08.02.2010.

RK MKA*IPC nije uspio iz Bjelovara donijeti bodove, ali je zato Poreč uspio pobijediti Nexe. Bodove iz Kutine ponijeli su Riječani, a igrači Dubrave slavili su u Splitu.

Iako su se svakako nadali barem polovici plijena u Bjelovaru, čakovečki rukometaši nisu uspjeli u svom naumu. Utakmica je za goste počela dobro, a prednost od +4 kod 8:12 pokazivala je da domaćima neće biti lako.

Uslijedilo je međutim isključenje Ćavara, a domaći su znali realizirati dva sedmerca, pa se na odmor otišlo s poravnatih 13:13. Kako su prvo započeli dobro, toliko su drugo poluvrijeme gosti iz Čakovca u Bjelovaru započeli loše i punih 10 minuta nisu postigli ni jedan jedini gol iz igre. Domaći zato vode +3 (20:17), što su Međimurci ipak nekako poravnali.

U završnici je međutim više spretnosti pokazala domaća momčad Bjelovara, koja s minimalnih +1 ostavlja oba boda na vlastitom parketu.

Dobro raspoložen je u Poreč putovao i Nexe, svjestan da neće lako doći do pobjede, no uvjeren da može izvući barem nešto. No, premalo su pokazali Našičani da bi odnijeli bodove s vrućeg porečkog parketa, dok su domaći bili u jako dobroj formi, a posebno to vrijedi za najboljeg strijelca domaćih Turkovića (6). Reprezentativni vratar Čarapina za Poreč je obranio 11 šutova protivnika, dok je njegov kolega u reprezentaciji i klubu Mataija dao tri gola.

Siščani su konačno prestigli MKA*IPC na tablici, jer dok su Čakovčai upisali nulu, Siscija je upisala dvojku protiv Karlovca. Utakmica za Siščane nikako nije bila laka, jer su Karlovčani pružali dobar otpor posebice u prvom dijelu susreta, pa su domaći tek sredinom drugog dijela uspjeli pobjeći na osjetniju prednost.

Svakako su iznenadili igrači Dubrave, koji su u Splitu bili bolji od domaćeg kluba. Posljednjoj Moslavini bodove je uspio oduzeti i Zamet, dok je u Metkoviću s +1 slavio domaći klub nad Buzetom. Varaždinci su izgubili od slabijeplasiranog Medveščaka u zagrebu.