Ciudad Real ostao neporažen

Željko Kubatka • srijeda, 10.02.2010.

Ciudad Real je preskočio još jednu prepreku na puta ka novoj tituli u Asobal ligi. Ademar je stalno bio u blizu i u lovu na prednost, no to nije bilo dovoljno za ozbiljnije ugrožavanje nepobjedivog Ciudad Reala. Katalonski klubovi Barcelona i Granollers također su uzeli bodove…

U derbiju kola Ademar je gostovao kod Ciudad Reala. Naši rukometaši u gostujućim redovima su pružili dobru igru, ali ipak nedovoljno za nešto više od časnog poraza. Ciudad Real je imao stalnu prednost koju su rukometaši iz Leona u nekoliko navrata smanjili na -2. Zadnji put im je to uspjelo u 53. minuti, lijevi vanjski Ademara Mikel Aguirrezabalaga je smanjio na 22:20.

Kao i u drugim prilikama kad su gostujući rukometaši uspijevali dostići prednost, Real je brzo nadoknadio minus golovima svojih vanjskih igrača i obranama Arpada Šterbika kojih je ukupno skupio 16. I naš Pero Metličić je pružio solidnu partiju i zabio dva gola. Viran Morros i Jerome Fernandez su postigli najviše golova, svaki po četiri.

U sastavu Ademara su bili svi naši igrači, a istakao se Mirko Alilović s 14 obrana, Buntić je postigao četiri i Bičanić dva gola. Vratio se i oporavljeni reprezentativac BiH Nikola Prce, u obrani dobar s jednim postignutim golom.

Barcelona je dobro odradila posao u gostima kod Labaro Toleda. Katalonci su prvi put poveli u 13. minuti i sve do kraja vodstvo nisu ispuštali. Trener Barce Xavi Pascual ništa nije htio prepustiti slučaju i u Toledo je poveo sve svoje najbolje igrače od kojih su se najviše istakli Iker Romero – šest golova i na golu Danijel Šarić s 14 obrana.

I drugi katalonski klub je bio uspješan. Na domaćem terenu Granollersi su pobijedili goste s juga Španjolske. Rukometaši Antequere su se dobro držali cijelo prvo poluvrijeme i na odmor su otišli sa samo -2 gola. Utakmicu su presudile četiri minute (37. - 40. minuta) u kojima su Granollersi zabili četiri uzastopna gola i prvi put došli do visokog vodstva 25:18, nakon čega je otpor gostiju oslabio. Davor Čutura (7) i Aleksandar Svitlica (6) su bili najbolji katalonski strijelci, dok je za goste Rafael Baena zabio sedam puta.