Getafe ostao kratak, Sevilli finale

Vedran Attias • četvrtak, 11.02.2010.

Nogometaši Getafea ipak nisu uspjeli nadoknaditi dva pogotka prednosti koja je Sevilla donijela u predgrađe Madrida pa su tako Andalužani postali prvi ovogodišnji finalisti Kupa Kralja...

Getafe je upisao Pirovu pobjedu od 1:0 nad Sevillom koja je na svom stadionu prošloga tjedna slavila sa 2:0. Svakako treba napomenuti kako je Getafe u obje utakmice bio bolja momčad koja je zaslužila prolaz u finale, no sreća je pomazila Sevillu u prvoj utakmici kada su uspjeli upisati pobjedu 2:0 koja se pokazala nedostižnom.

Od prve minute uzvratne utakmice Getafe je krenuo agresivno i ofenzivno - jedino kako se može nadoknaditi minus od dva pogotka. Soldado je prijetio već u 6. minuti, no, igrač utakmice, vratar Seville Andres Palop odbio je loptu; kao i pokušaj Pareja nekoliko minuta kasnije. Getafe je žestoko stiskao goste koji su se pak postavili vrlo defanzivno i svoju su priliku čekali iz kontranapada koje je opasno vukao Navas.

Sevilla je ubrzo vidjela kako ih čeka teška večer, a koliko su rano počeli odugovlačiti najbolje pokazuje podatak kako je Palop dobio žuti karton već u 20. minuti jer je toliko dugo namještao loptu prije ispucavanja da Iturralde Gonzalez nije imao izbora. Domaćini su pak toliko žestoko htjeli rani pogodak da su na trenutke bili pregrubi pa je tako Boateng u 25. minuti dobio samo žuti karton nakon grubog starta na što je, za suca utakmice prežestoko, reagirao trener Seville Manolo Jimenez koji je ostatak utakmice morao gledati s tribine.

Sevilla je do poluvremena održala praznu mrežu, no zato je Getafe poveo već na početku nastavka kada je Soldado glavom poslao loptu u mrežu gostiju. Naravno, Getafe je tada dodatno pritisnuo i tražio drugi pogodak koji bi im donio produžetke, no - nije išlo. Najbliže je bio Soldado u 77. minuti, no Palop je i to obranio te tako poslao Sevillu u finale Kupa Kralja.

Kup Kralja, polufinale, druga utakmica: Getafe - Sevilla 1:0 (prva utakmica: Sevilla - Getafe 2:0)