Šok za Mađare

Matej Milanović • četvrtak, 11.02.2010.

U prva dva susreta sedmog kola Lige prvaka Montpellier je nadigrao Constantu i osvetio se za poraz u prvom susretu, ali Rumunji su svejedno na korak od osmine finala nakon što je Pick Szeged neočekivano poražen u Grčkoj, kod PAOK-a...

Montpellier je još na samom početku Lige prvaka, u drugom kolu, iznenađujuće poražen kod rumunjske Constante. U uzvratu su pak Francuzi pokazali da je ono bio tek loš dan i da su daleko kvalitetniji od suparnika. Već nakon 30 minuta domaćini su vodili s ogromnih 18:9.

U nastavku su se Francuzi malo opustili, ali je razlika svejedno narasla na konačnih 37:24. najbolji strijelac susreta bio je Vid Kavtičnik s osam golova. Kod Rumunja je pak šest golova zabio Toma. Montpellier je ovom pobjedom i matematički osigurao idući krug natjecanja.

Pravo iznenađenje dogodilo se u Solunu. Pick Szeged je kod PAOK-a išao po već upisane bodove kojima bi došao na bod od Constante koja drži četvrto mjesto, zadnje korisno za ulazak u osminu finala. Međutim utakmicu su bolje otvorili Grci koji su u prvom poluvremenu imali i tri gola prednosti, ali je do odmora Pick Szeged izjednačio na 17:17.

U nastavku u kojem je bilo jako malo golova Mađari su krenuli bolje i poveli 21:18. No, niti to im nije bilo dovoljno budući da su Grci uspjeli ne samo izjednačiti već i doći do pobjede od 27:26 golom u zadnjoj minuti. Evangelidis je predvodio domaće sa sedam golova, a gostima nije pomogao niti fantastičan Luka Žvižej koji je zabio 14 golova.

Nakon ovog poraza mađarski je klub jako blizu ispadanju iz Lige prvaka. Naime, obzirom da nisu uspjeli iskoristiti poraz Constante u Francuskoj, razlika je ostala tri boda. To znači da u iduće dvije utakmice Pick Szeged mora nadoknaditi barem jedan bod kako bi u domaćem okršaju s Rumunjima pobjedom izborio osminu finala.

Ipak, Constanta ima sve u svojim rukama. Istina je da u idućem kolu igra u Valladolidu, ali je potom očekuje lagani domaći susret s PAOK-om gdje će teško propustiti priliku doći do novih bodova. To bi značilo da Pick Szeged mora u gostima kod Čehovskih Medveda i Valladolida uzeti barem tri boda. Obzirom da su Mađari pred svojom publikom s istim protivnicima uzeli samo bod i da su do sada sve skupa uzeli tri boda, teško je očekivati nekakvo čudo.