Bosna i Gorenje podijelili bodove

Matej Milanović • nedjelja, 14.02.2010.

Odigrano je sedmo kolo skupine B Lige prvaka u rukometu. Rhein Neckar Löwen je odličnim drugim poluvremenom svladao Kielce, Veszprem je lagano nadigrao Chambery, a Bosna i Gorenje su podijelili bodove...

Rhein Neckar Löwen je u prvom poluvremenu kod Kielcea puno griješio što je Poljacima omogućilo veliku prednost od četiri gola na odmoru, 19:15. Nakon sedam minuta nastavka domaći su još vodili četiri razlike, no potom je uslijedio povratak gostiju koji su u 44. minuti izjednačili na 26:26.

Lavovi su nakon toga poveli dva razlike, ali su se igrači Kielcea vratili i izjednačili na 31:31 u 54. minuti. Susret je odlučila završnica u kojoj su puno bolji bili Nijemci koji su na kraju došli do 35:32. Kod domaćih su sedam golova zabili Jurasik i Stojković. Kod Löwena je pak čak deset pogodaka upisao Gensheimer od čega dva sedmerca.

Nijemci su već osigurali prolaz i bore se za prvo mjesto u skupini i u tom pogledu ključan bi trebao biti okršaj u Mađarskoj s Veszpremom u idućem kolu. Kielceu pak treba još samo bod za matematičku sigurnost i pokušat će doći do njega na gostovanjima kod Gorenja i Bosne.

Druga momčad koja se, kao što je već spomenuto, bori za prvu poziciju u skupini je Veszprem. Mađari su u sedmom kolu ugostili Chambery i došli do lagane pobjede. Već na poluvremenu su vodili 19:13. U drugom dijelu su rutinski kontrolirali vodstvo i došli do konačnih 31:26. Mađari su već kvalificirani za osminu finala, a Chambery će svoju šansu tražiti u utakmicama s direktnim konkurentima, doma s Bosnom i u gostima kod Gorenja.

Upravo Bosna i Gorenje su u međusobnom dvoboju imali priliku istaknuti se u borbi za četvrto mjesto i osminu finala. Početak susreta bio je veoma izjednačen i tek u 20. minuti je jedan sastav imao dva pogotka prednosti. Tada je naime Bosna povela 12:10. Razlika se održala do odmora na kojeg se otišlo sa 17:15 za domaćine.

Bosna je početkom nastavka iskoristila lošu igru Gorenja i u periodu s igračem manje povećala razliku na 21:17. Gosti su se tada napokon probudili i zaredali tri gola, a priliku za izjednačenje nije iskoristio Ivan Čupić. Bosna se nakon toga vratila na +3 i vodila sve do 28:25. Uslijedila je serija gostiju od 4:0.

Do kraja dvoboja igralo se gol za gol i u konačnici oba sastava imaju za čime žaliti. Bosna je propustila prednost koju su držali većim tijekom susreta, a Gorenje je pri kraju dvoboja imalo šansu za +2 koja nije iskorištena te zadnji napad kojim su mogli doći do pobjede. Gola ipak nije bilo te je dvoboj završen s 31:31. Kod domaćih je Grahovac skupio 19 obrana, a Doborac je zabio devet golova. Kod Gorenja je pak sedam zgoditaka, od čega jednog sa sedam metara, upisao Čupić.Obje momčadi do kraja igraju s Chamberyjem i ti susreti bi mogli odlučiti četvrtu momčad koja će iz skupine B otići u osminu finala.