Barcelona 12 od 12

Branimir Korać • nedjelja, 14.02.2010.

Prvi susreti 22. kola ACB lige ponudili su očekivane rezultate. Vodeća momčad prvenstva Barcelona ugostila je Estudiantes i slavila po 12. put ove sezone na svom parketu. Na parket se vratio Drago Pašalić, no njegov Xacobeo je poražen kod Fuenlabrade...

Barcelona je nastavila s odličnim igrama na svom parketu i upisala je i 12. pobjedu iz isto toliko susreta. Ništa neočekivano, protivnik je bio Estudiantes koji je ipak momčad za klasu ispod i Barcelona je to znala iskoristiti. Gosti iz Madrida držali su se dosta dobro s obzirom kako su ostali Barcelonini protivnici prolazili u Blaugrani. Ipak, za nešto više od pristojnog poraza 79:70 nisu imali snage.

XAVI PASCUAL "Teška utakmica"

Barcelonin strateg Xavi Pascual nije skrivao zadovoljstvo nakon nove pobjede. Tjedan Barcelona završava s dva vrijedna uspjeha protiv Panathinaikosa i Estudiantesa što je i postavljeno kao cilj. "Svega jedan dan za pripremi nije dovoljan i zato sam sretan. Imali smo protivnika koji je fizički vrlo jak, posebno na pozicijama četiri i pet i tu smo se dosta trošili. Visoka prednost iz prve četvrtine nam je ipak pomogla u nastavku susreta. Navarro? Željeli smo ga malo odmoriti. Pred nama je još niz teških susreta, a igrao je jako puno. Željeli smo da on i Lorbek odigraju manje od 20 minuta, a u tome nam je pomogao i razvoj utakmice", komentirao je Pascual i igru svoje zvijezde koja je ostala bez ijednog poena.

Gianluca Basile je predvodio Barcelonu sa 16 poena, a 13 je dodao Pete Mickeal. U gostujućem sastavu Chris Lofton je ubacio 20 poena dok je 13 poena uz sedam skokova dodao Carlos Suarez.

Gran Canaria nije uspjela doći do pobjede na gostovanju kod Granade koja bi ju primaknula pozicijama koje vode u doigravanje. Domaćin se također još nada da će se naći u toj fazi i pobjeda 83:80 mu sigurno puno znači. Pobjedu Granadi u neizvjesnoj završnici osigurao je Stefansson s linije slobodnih bacanja, nakon toga je Carroll pokušao tricom izboriti produžetak, ali nije bio precizan.

Jimmie Hunter je vukao Granadu s 25 poena, 15 je dodao Joe Ingles, a 14 i deset skokova Richard Hendrix. Kod gostiju Marcus Norris je ubacio 14 poena uz šest asistencija, a James Augustine je dodao 13 poena.

U grčevitoj borbi za doigravanje nalaze se i Valladolid i Joventut koji su tražili pobjedu u međusobnom susretu u Valladolidu. Domaćin je na kraju bio bolji sa 71:67 nadoknadivši zaostatak nakon prvih deset minuta od velikih 12 poena.

RASPORED NEDJELJA

Preostalih pet susreta 22. kola igra se u nedjelju. Derbi kola na rasporedu je u poslijepodnevnim satima, a u njemu će Stanko Barać s Cajom Laboral ugostiti Spahijinu Valenciju. U još jednom hrvatskom susretu madridski Real Antom Tomićem ugošćuje u 12:30 Bizkaiju Markote i Banića.

12:30 Unicaja - Cajasol

12:30 Lagun Aro - Murcia

12:30 Real Madrid - Bizkaia Bilbao

18:00 Caja Laboral - Power Valencia

19:00 Suzuki Manresa - Meridiano

Stephane Dumas ih je predvodio sa 17 poena, šest asistencija i pet skokova, 14 poena dodao je Robert Battle, a deset poena i 12 skokova Lamont Barnes. Kod gostiju veliku utakmicu igrao je Luka Bogdanović koji je ubacio 17 poena uz 12 skokova dok je 15 poena dodao Clay Tucker.

Nakon duge pauze zbog ozljede u sastav Xacobea se vratio Drago Pašalić. Unatoč tome njegova momčad poražena je na gostovanju kod Fuenlabrade 80:64. Xacobeo se nalazi u velikom negativnom nizu i prijeti mu pad u zonu borbe za ostanak dok je Fuenlabrada napokon izgleda pronašla formu i igra na onoj razini s početka sezone.

U ovom susretu Fuenlabradu su predvodili Tal Burstein s 18 poena, Chris Thomas s 11 poena te Esteban Batista s deset poena i 11 skokova. Kod gostiju Konstantinos Vasileiadis je ubacio 21 poen uz sedam skokova, a Reyshawn Terry 12 poena uz devet skokova. Pašalić je za devet minuta ubacio osam poena (2/3 za tri).