Ola, PSV!

Vedran Babić • nedjelja, 14.02.2010.
Ola, PSV!

Vodeća momčad Nizozemske, PSV, prošla je još jedno teško gostovanje kod petoplasiranog Heraclesa i pogotkom Ole Toivonena ponovno pobjegla Twenteu na tri boda.

Kako PSV trenutno igra, teško da će ga više itko moći zaustaviti na putu do naslova. Iako je do kraja prvenstva ostalo još 11 kola, a njegova prednost ispred Twentea iznosi samo tri boda, momčad Freda Ruttena ne pokazuje znakove posustajanja u prvenstvu te je današnjom pobjedom nad Heraclesom (1:0) ubilježila jubilarnu 30. utakmicu bez poraza (23 ove sezone i 7 krajem prošle).

Strijelac odlučujućeg pogotka u teškoj utakmici bio je u 58. minuti Ola Toivonen, 23-godišnji ofenzivni veznjak iz Švedske koji je od svog dolaska u Eindhoven početkom 2009. godine postao jedna od najvažnijih karika svoje momčadi. To dokazuje i podatak da je ove sezone najbolji strijelac kluba sa 16 ligaških pogodaka, koji ga čine trećim topnikom Eredivisie.

Raspored u sljedećih nekoliko utakmica također ide na ruku PSV-u, koji tako redom dočekuje Spartu i Waalwijk, a potom ide u goste NAC-u. Od navedenih momčadi jedino je potonja trenutno u gornjem dijelu ljestvice.

Remijem bez pogodaka u Utrechtu Feyenoord je napravio veliki korak unatrag u lovu na trećeplasirani Ajax. Njegov zaostatak sada je velikih devet bodova, no utjehu može pronaći u činjenici da petoplasirani Heracles za njim zaostaje sedam bodova.

Drugi klub iz Rotterdama, Sparta, s 2:0 je porazio Venlo uz nastup našeg Darka Bodula koji je zaigrao od prve minute i asistirao za drugi pogodak. Iz igre je izašao u 73. minuti, a zamijenio ga je Poepon. Groningen je s 2:1 bio bolji od fenjeraša Waalwijka i tako nastavio svoj uspon na ljestvici.