Liga prvaka - Skupina D, 7. kolo, 14.02.2010.
Kiel 30:32 Barcelona
Barcelona

Barcelona slavila u Kielu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 14.02.2010.

Rukometaši Kiela propustili su sjajnu priliku u sedmom kolu skupine D. U nedjelju su ugostili Barcelonu kojoj je na kraju u derbiju skupine, pred rasprodanom dvoranom, pripala pobjeda od dva pogotka razlike...

Loš dan domaće 6-0 obrane u najvećoj je mjeri pomogao španjolskom sastavu, no na razini nisu bili niti napadači, čije je udarce lako skidao Danijel Šarić (12 obrana), posebno u ključnim trenucima. S deset je pogodaka vukao Čeh Filip Jicha, te organizator igre Aaron Palmarsson, no njihov učinak nije bio dovoljan za više od tijesnog poraza.

Nakon uvodnog vodstva domaćina, pri rezultatu 3:1 u petoj minuti Barcelona je preuzela stvari u svoje ruke i uz pomoć nezaustavljivog Igropula razbila prokletstvo ovog gostujućeg terena. Momčad Xavija Pascuala igrala je taktički odlično, posebno dobro kontrolirajući tempo igre. Nakon ozljede Narcissea Jicha je preuzeo njegovu poziciju no počela je patiti domaća realizacija.

U 25. minuti Španjolci su stigli do četiri pogotka prednosti (10:14), da bi se na odmor, ponovno zahvaljujući češkom reprezentativcu, otišlo pri rezultatu 15:16. Nastavak su gosti otvorili slabije i dopustili Kielu da se približi pa su domaćini posljednjih 15 minuta otvorili svojom minimalnom prednošću, 24:23. Barca je zahvaljujući isključenju Jiche vratila prednost od tri razlike te zaigrala 5-1 obranu.

Kiel se u završnici s tri uzastopne obrane Gentzela uspio vratiti na gol zaostatka, a dvije minute prije kraja mogli su domaćini i poravnati, ali Šarić je obranio njihov pokušaj da bi na drugoj strani Hansen povisio na 31:29. 22 sekunde prije kraja Ahlm još jednom spušta na gol zaostatka da bi točku na i stavio Rocas za konačnih 32:30.