Nikčević: "Fenomenalna utakmica Arene"

Željko Kubatka • ponedjeljak, 15.02.2010.

Junakinje pobjede Arene nad Podravkom Sandra Nikčević i Vanja Radić za Sportnet.hr komentiraju veliku i slatku pobjedu, a Zdravko Zovko krivi nemotiviranost svojih igračica za prvi poraz koprivničke ekipe…

Podravka Vegeta je izgubila utakmicu u Puli protiv raspoloženih rukometašica Arene. To je glavna vijest kola i prvenstva najboljih hrvatskih rukometašica. I to se moralo dogoditi jednom, nepobjediva i oslabljena Podravka je poklekla pred motiviranim Puljankama. Puljanke su više željele pobjedu koju su im rukometašice Podravke ponudile na pladnju. Iako vodstvo Podravke i navijači teško nalaze opravdanje za poraz u Puli isto tako je teško naći motiv, i igrati utakmice u prvenstvu u kojem se od prvog kola zna tko je pobjednik.

Na prvenstvenoj tablici se ništa značajno nije promijenilo, osim rubrike poraza Podravke u kojoj više ne stoji ništica. Podravka i dalje ima prednost od šest bodova pred, sada drugom Arenom.

Slatku pobjedu komentirale su za Sportnet.hr najbolje Arenine igračice: "Jedna posebna i fenomenalna utakmica za Arenu. Od samog početka utakmice smo krenule borbeno, čvrsto i bez opterećenja, jer samo htjele pokazati koliko znamo i koliko možemo, jednostavno, uživati i igrati s najboljima. U prvom poluvremenu smo ih pratili u stopu do pred sam kraj kada odlaze na tri gola razlike. Slijedi fenomenalno drugo poluvrijeme, koje je bilo naše. S čvrstom i pokretljivom obranom 6-0 uspijevamo napraviti razliku od šest - sedam golova. Imale smo utakmicu u rukama i nije nam padalo napamet da je ispustimo. Krasila nas je smirenost, kolektiv, disciplina, borbenost, velika želja, sportska sreća i sve to kad se posloži, može se igrati i protiv najboljih. Bez obzira na ne igranje Penezić, Jelčić i Gaće i u tom trenutku na terenu je bila reprezentacija. Želim čestitati svojoj ekipi, a posebno curama koje su bile fenomenalne", oduševljeno je izjavila Sandra Nikčević, najbolja i najefikasnija igračica Arene s devet golova.

S četrnaest obrana Vanja Radić je dala veliki doprinos slatkoj pobjedi Arene: "Čitav tjedan se pripremamo za Podravku i bez lažne skromnosti ciljale smo na pobjedu. Zajednička želja, lijep motiv i nadasve naša složnost rezultirali su odličnom igrom u napadu i u obrani, što je pokazalo našu nadmoćnost u većini utakmice. Naša ekipa je ostavila srce na parketu, i to nas je odvelo do pobjede nad Podravkom."

U kratkom telefonskom razgovoru Zdravko Zovko nije mogao sakriti neraspoloženje i razočaranje porazom, no više nego realno je komentirao utakmicu: "Ovo je logični slijed igranja bez motiva i zalaganja. Možda smo trebali izgubiti prijašnju utakmicu s Lokomotivom u Regionalnoj ligi. U Puli smo odigrali dobro prvih trideset minuta nakon čega je izuzetno motivirana Arena s puno dobrih igračica preuzela inicijativu i sasvim zasluženo pobijedila."