Šestica Hajduka u Glavicama

Vedran Babić • srijeda, 17.02.2010.

Vrijeme do nastavka prvoligaških uzbuđenja nogometaši Hajduka popunit će prijateljskim utakmicama. Prva od njih odigrana je u Glavicama pokraj Sinja, gdje su Splićani u mlađahnom sastavu bez većine standardnih prvotimaca slavili sa 6:1. Dvije stvari koje valja posebno izdvojiti su četiri pogotka Ante Vukušića i povratak Mladena Pelaića na travnjak poslije gotovo dvije godine stanke.

U drugoj utakmici pod vodstvom novog trenera Stanka Poklepovića Hajduk je upisao prvu pobjedu. Poslije remija sa Željezničarom (0:0) "bili" su odradili lakši trening protiv Glavica i pobijedili sa 6:1 uz četiri pogotka Sinjanina Ante Vukušića. Tri od ta četiri omaleni napadač postigao je unutar prvih 16 minuta, a u 18. je na 3:1 smanjio Šandrić. Do poluvremena Zulim i Jozinović zabijaju za 5:1 Hajduka, a konačnih 6:1 postavlja Vukušić u 62. minuti.

U splitskom sastavu nije bilo udarnih igrača poput Senijada Ibričića, Danijela Subašića, braće Sharbini, Marina Tomasova i drugih, pa su priliku dobili igrači iz drugog plana, kao i nekolicina juniora.

Osim četverostrukog strijelca Vukušića, susret su obilježila i dva povratnika, Mladen Pelaić i Ante Aračić. Pelaić je nastupio po prvi put od travnja 2008. godine i onog nesretnog prvog loma noge. Po završetku rehabilitacije doživio je i drugi lom, no sada je i to iza njega i spreman je na borbu za mjesto u prvom sastavu. Aračić se, pak, vratio nakon ozljede zadobivene još ljetos u prijateljskom dvoboju s Blackburnom na Poljudu.

Kako je i sam Poklepović najavio, Hajduk će ovoga tjedna odigrati još dvije prijateljske utakmice, a sljedeća je na rasporedu u četvrtak u Biogradu protiv Primorca s početkom u 15 sati.

Glavice: Labrović, Bilobrk, Kelava, Glavinić, P. Romac, Šandrić, Putnik, Z. Romac, Banić, Matas, Putnik. (još su igrali: Dedić Lokma, Cvrlje, Poljak, Bazina, Buljan, Ivković, Vuleta, Grgić, Maras).

Hajduk: Tomić, Pelaić, Aračić, Jonjić, Pandža, Jozinović, M. Ljubičić, Cernat, Oremuš, Vukušić, Zulim (još su igrali: Penić, Čavar, Asanović).