Vodeni sportovi

Mladost zaboravila europski neuspjeh

Vedran Babić • srijeda, 17.02.2010.

Nakon što su proteklog vikenda izgubili svaku nadu za četvrtfinale Eurolige, vaterpolisti Mladosti vratili su se obvezama u Jadranskoj ligi. U 15. kolu savladali su splitski Jadran s 10:4 zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu.

MLADOST - JADRAN (ST) 10:4 (2:1, 1:1, 3:0, 4:2)

Jadranska liga, 15. kolo
Zagreb, bazen ŠRC "Mladost"
Suci: Franulović (Rijeka), Blažić (Ičići)

Mladost: Brzica, Živković, Babić, Letica (1), Petković (1), Milaković, Zubčić (2), Martinić (1), Karač (1), Muslim (2), Hinić (2), Buljubašić, Pavić, Lončar. Trener: Emil Nikolić.

Jadran (ST): Škiljo, Franičević, Vukić, Delaš (2), Bezić, Pleić, Popović (1), Vuleta (1), Kuzmanić, Perić, Banovac, Matutinović, Vlaić, Hutten. Trener: Mirsad Zajmović.

Igrač više: Mladost 3/6, Jadran (ST) 1/9
Peterci: Mladost 1/1, Jadran (ST) -

Letargija nastala porazom u Španjolskoj od Barcelonete kao da se prenijela i na prve dvije četvrtine utakmice s Jadranom. Poslije 16 minuta igre na plivalištu uz Savu rezultat je bio samo 3:2 za Mladost, koja se u nastavku ipak trgnula i s ukupnih 7:2 stigla do konačnih 10:4 za jubilarnu desetu pobjedu u sezoni. Jadranaši bi možda i prouzrokovali više problema Zagrepčanima da su bolje iskorištavali igrača više (1/9).

Po dva pogotka za pobjednike postigli su Muslim, Hinić i Zubčić, dok su jedini gostujući strijelci bili Delaš, Vuleta i Popović. Splićani u sljedećem kolu dočekuju još jednog euroligaša, Budvu, a Mladost "gostuje" u Utrinama kod Medveščaka.