Vodeni sportovi

Jadran se iživio na Medveščaku

Maja Giljanović • srijeda, 17.02.2010.

Medveščak se u 15. kolu Jadranske lige na gostovanju u Igalu protiv Jadrana proveo poput bosog po trnju. Igrači Ivice Tucka nemoćni su Medveščak ubili u pojam pobjedom od 15 golova razlike.

JADRAN HN - MEDVEŠČAK 18:3 (6:0, 4:2, 4:0, 4:1)

Igalo, Jadranska liga, 15. kolo
Suci: Brguljan (Prčanj), Avramović (Kotor)

JADRAN HN: Perčinić, Sekulić 1, Bebić, Elez, Vukčević 2, Radović, Janović 2, Gojković 1, Ivović 5, Zloković 5, Klikovac 1, Jokić 1, Kandić, Tešanović. Trener: Ivica Tucak

MEDVEŠČAK: Selem, Burić, Kolar 1, Jakovac, Zeljak, Tomašić 1, Milaković, Vegar, Geratović, Curiš, Dragčević, Blažević 1, Kavur. Trener: Ivan Asić

Igrač više: Jadran 7/8, Medveščak 0/5

Peterci: Budva 0/1, Primorje -

Igrači Medveščaka priželjkivali su čim skoriji završetak utakmice 15. kola Jadranske lige u gostima protiv Jadrana. Igračima Ivana Asića četvrtfinalisti su Eurolige očitali lekciju i pobijedili ih s ubitačnih 15 golova prednosti.

Jadran je u prvoj četvrtini s Medvjedima odigrao set tenisa (6:0), drugu četvrtinu Crnogorci su dobili 4:2, Medveščak se u trećoj ponovno nije upisao na semafor (0:4), a u četvrtoj su igrači Ivice Tucka formalnost priveli kraju s 4:1 i ukupno slavili 18:3.

Raspucali su se u Jadranu Boris Zloković i Aleksandar Ivović (obojica su dala pet golova), dva gola su ubacili i Nikola Vukčević i Nikola Janović (zabavi su se priključili i Gojković, Sekulić, Klikovac i Jokić), a tri gola Medveščaka su djelo Gorana Blaževića, Luke Kolara i Mislava Tomašića.

Šesti je ovo poraz Medveščaka u sedmoj utakmici u gostima (pobijedili su izvan Utrina samo Jadran u Splitu, prvi put u povijesti) i najteži u ovogodišnjem JVL-u nakon što su u prvom kolu od Juga u Gružu izgubili 5:13.