Vodeni sportovi

Jugu lakši trening

Tea Lokas, Matej Milanović • četvrtak, 18.02.2010.

Jug je s pomalo šarenim sastavom lagano odradio susret 15. kola Jadranske lige protiv Kopra. Dubrovčani su već nakon osam minuta riješili utakmicu sa sedam golova u prvoj četvrtini.

JUG CO - KOPER 17:9 (7:2, 3:3, 5:1, 2:3)

Dubrovnik, Bazen u Gružu
15. kolo JVL
Suci: Obradović (Kotor), Matijašević (Herceg Novi)

Jug: Nižić, Vranješ 1, Bošković 4, Bautović, Joković 4, Seman 1, Macan, Bušlje, I. Sukno 1, Dobud 2, Drobac, Benić 1, Bijač, Ivanković 3. Trener: Elvis Fatović.

Koper: Gržentić, Pavičić 2, A. Verač 1, Burburan 4, B. Verač, Puš, Galić, Merlak, Basiaco, Černeka, Crnica 2, Smolnik. Trener: Veselin Đuho.

Igrač više: Jug 4/6, Koper 2/9

Peterci: Jug 1/1, Koper 1/1

Jug je u 15. kolu Jadranske lige igrao protiv predzadnjeg Kopra i iako bez Markovića, Sandra Sukna i Vićana, igrači Elvisa Fatovića su već nakon osam minuta riješili utakmicu sa sedam golova u prvoj četvrtini. Do poluvremena je slovenski vratar loptu iz mreže vadio već deset puta, a rezultat je glasio 10:5.

Predvođeni Marom Jokovićem i Mihom Boškovićem, koji su postigli po četiri pogotka, Jug je dodatno povećao razliku u trećoj dionici (15:6) prije nego je u posljednjoj četvrtini Koper smanjio na konačnih osam golova razlike (9:17).

Dok je Jug realizirao četiri od šest prilika s igračem više, Slovenci su ih iskoristili samo dvije od devet, a prolaznu je ocjenu od igrača legende Juga Veselina Đuhe zaslužio samo četverostruki strijelac David Burburan