Pjesnicima nova pobjeda

Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.02.2010.

Nakon što je u petak u Veslačkoj s visokih 5:0 stradao slovenski Interblock, Pjesnici su i dan kasnije upisali pobjedu. Sastavu Zeline suprotstavili su se igrači koji će svoju priliku u prvom proljetnom kolu morati čekati s klupe...

Zagreb - Zelina 3:2
Krstanović (11m), Krstanović, Kwedi (ag.)

"Bijeli" su slavili rezultatom 3:2. Svoje su pogotke postigli krajem prvog poluvremena, u razmaku od samo četiri minute. Zagreb u sastavu Škorić, Poljak, Pavlović, Ivanković, Bevab, Dedić, Babić, Jurendić, Novosel, Krstanović, Ljubojević do prvog slavlja stiže u 40 minuti. Siguran s bijele točke bio je Ivan Krstanović koji je protiv Interblocka startao od prve minute.

ŠPIČIĆU RUPTURA MIŠIĆA

Lijevi bočni Matija Špičić odigrao je protiv Interblocka kompletnih 90 minuta. Susret je protekao bez ikakvih problema no dan kasnije osjetio je bolove u zadnjoj loži. Jutrošnji ultrazvuk utvrdio je rupturu mišića zbog koje će 22-godišnji član standardne jedanaestorice morati pauzirati sedam dana, a najvjerojatnije i propustiti susret s Rijekom.

Dvije minute kasnije Zagrebaši ponovno imaju priliku poentirati s jedanaest metara. Krstanovićev udarac gostujući vratar brani, no Zagrebov se napadač iz drugog pokušaja ipak još jednom upisuje u listu strijelaca. U 44. minuti Dedić oštro centrira prema vratima Zeline, lopta na putu prema vrataru Đurđeku pogađa Kwedija, mijenja smjer i Zagreb vodi s uvjerljivih 3:0.

Nastavak dvoboja donio je u 50. minuti prvi pogodak gostiju iz Zeline, poentirao je Lukić. U 67. minuti momčad Srećka Lušića postavila je konačnih 3:2, iz slobodnog udarca iza vratara Škorića pogodio je Rac. Škorić se dvjema odličnim obranama iskazao na samom kraju susreta, dva su puta gosti prijetili iz prekida, a posebno je opasan bio pokušaj u posljednjoj minuti.

Štimac je u drugom poluvremenu u igru uveo, u petak raspoloženog, Abdurahimija (60. minuta) i Marina Vidoševića (50.). Jurendić je zbog problema s mišićem propustio turski dio priprema, a nakon što je Parlov već u 25. minuti zbog ozljede morao napustiti igru, pokazao se u dobrom, čvrstom izdanju.

Izvan pogona nalaze se Marko Kartelo, Vedran Celjak, te Miroslav Pejić no njegov se povratak treninzima očekuje u ponedjeljak.