Primorac potvrdio pobjedu Dinama

Vedran Attias • nedjelja, 21.02.2010.

Dinamo je treći dio zimskih priprema zaključio pobjedom. Momčad Krune Jurčića je po teškom terenu upisala pobjedu nad momčadi Rovinja, a prvi gol u dresu zagrebačke momčadi zabio je Karlo Primorac...

Hrvatski prvak uspješno je u Poreču odradio i posljednju utakmicu uoči nastavka prvenstva. Naime, nakon što su momci Krune Jurčića odradili pripreme u Hercegovini i Turskoj, obzirom na odgođeni početak prvenstva momčad je otišla na mini-pripreme u Poreč. Prvu utakmicu koja je bila zakazana za subotu odgodila je kiša, no zato je Dinamo u nedjelju upisao pobjedu 3:1.

Jurčić je na teren protiv Rovinja poslao momčad koja će, ako ne dođe do nekih problema, istrčati i protiv Croatije u prvom kolu nastavka prvenstva. Butina na golu, Vrsaljko, Cufre, Barbarić, Ibanez u obrani, Sammir, Vrdoljak, Badelj, Morales u sredini te Mandžukić i Dodo u napadu. Naravno, ako Kovač, koji je danas ušao u 64. minuti, bude spreman - on će zaigrati u obrani umjesto mladog Barbarića.

Dinamo se očekivano postavio na terenu i bio dominantan što je Modrima donijelo prednost već u 14. minuti kada je Badelj zabio za vodstvo. Desetak minuta kasnije, Brazilac Sammir je povećao prednost Modrih na 2:0. Od pogotka za 2:0 pa sve do odmora Modri su imali nekoliko prilika, no nisu zabili gol, ali zato je Rovinj u 41. minuti smanjio preko Tomića koji je bio siguran s bijele točke.

Nakon 20 minuta nastavka Jurčić je u igru poslao Tomečaka, Etta, Tomića, Antolića, Slepičku, Kramarića, Primorca te već spomenutog Kovača pa su tako svih 90 minuta odradili samo Butina, Ibanez i Barbarić. Naravno, brojne izmjene su otežale kombinatoriku Dinama, no unatoč tome su Plavi bili dominantni pa su zasluženo zabili još jedan gol.

U 90. minuti Karlo Primorac je zabio svoj prvi gol za Dinamo i tako, nadaju se u klubu, najavio svoje velike partije. Za prvi gol mu je trebalo 26. minuta - vidjet ćemo koliko će mu trebati za sljedeći...

Prijateljska utakmica: Dinamo - Rovinj 3:1 (Badelj 14., Sammir 25., Primorac 90./Tomić 41. (11m)