Zadar bolji od Hajduka

Ivana Strahija • nedjelja, 21.02.2010.

Loše po Hajduk završila je generalka u Polači, dok će pobjeda od 2:1 Zadru dati dodatno samopouzdanje pred nastavak prvenstva.

ZADAR – HAJDUK 2:1

Polača, prijateljska utakmica
Gledatelja: 1500
Strijelci: 0:1 Tomasov 8., 1:1 Terkeš 70., 2:1 Santini 78.

ZADAR: Ježina, Maruna, Čuljak, Puljić, Glumac, Skočibušić, Banović, Jerbić, Surać, Santini, Terkeš (još su igrali: Ćurjurić, Mitrović, Piškor, Mršić, Šiklić)

HAJDUK: Subašić, Rubil, J. Buljat, Maloča, Jozinović, Andrić, Tomasov, Skoko, Ibričić, An. Sharbini, Vukušić (još su igrali: Pandža, Ah. Sharbini, M. Ljubičić, Oremuš)

Čak 1500 gledatelja odvažilo se doći u Polaču, gdje su snage pred nastavak prvenstva odmjerili Zadar i Hajduk. Ekipa iz Splita brzo je došla do vodstva, a strijelcu Tomasovu pomogla je vratnica, od koje se lopta upućena iz slobodnjaka odbila u mrežu.

Nakon te osme minute Hajduk nastavlja s terenskom inicijativom, a ona biva okrunjena u 27. minuti pogotkom Anasa Sharbinija na asistenciju Vukušića, no sudac taj gol poništava.

Drugi dio utakmice u znaku je ekipe iz Zadra, koja s mnogo više poleta i inicijative ulazi u završnih 45 minuta. Najbolji od svih bili su Santini i Terkeš, koji su zaslužni za dva gola svoje ekipe. Za 1:1 u 70. minuti Santini je točno pronašao Terkeša, dok je za pobjedničkih 2:1 u 78. minuti bilo obrnuto.

Ovim rezultatom, ali i iznimno teškim stvaranjem prilika, nikako ne može biti zadovoljan novi Hajdukov trener Stanko Poklepović, kojem ostaje još samo malo vremena da "upristoji" Bile.