Odradili zaostatke

Ivana Strahija • četvrtak, 25.02.2010.

Zaostale susrete Premijer lige u srijedu su odradili Zamet i Osijek te Bjelovar i Split. U obje su utakmice slavili domaći, u Rijeci s +5, a u Bjelovaru s nešto tješnjih +1.

Dug iz 17. kola morali su odraditi Osječani i Riječani, a zadatak su gosti iz Osijeka shvatili kao priliku za osvajanje bodova. Tako su u prvim minutama susreta u potpunosti iznenadili igrače Zameta te stigli do +5 uz tri gola Tomasa i dva Mišića, prije no što su Riječani uspjeli loptu ubaciti iza leđa osječkog vratara Juzbašića.

Tak kod 8:8 Zamet dostiže Osijek, a na odmor se ide s izjednačenih 11:11. Ni u drugom se poluvremenu Osječani ne predaju, ponovno odlaze na +2 (11:13), no nakon toga Riječani okreću rezultat u svoju korist i konačno rade veću razliku nakon 34. minute i četiri pogotka za redom (Uzelac, Vučko, Ivanković, Černeka). Najbolji strijelac u domaćim redovima bio je Kružić (5/7), dok je domaći vratar Matošević obranio 12 šuteva od 35. Kod gostiju je najprecizniji bio Tomas (8/9), a vratar Juzbašić obranio je 17 od 47 šuteva.

Utakmicu 18. kola naknadno su odigrali Bjelovarci ugostivši Splićane. Susret je u cijelom trajanju bio izuzetno zanimljiv, jer čim bi se jedna od ekipa uspjela rezultatski odlijepiti, ona druga bi odmah kretala u pravu ofenzivu. Tako je početnih 2:0 Bjelovara, pogoci Gotala i Pećine, anulirao Split vrlo brzo, a do 13. minute i nakon nekoliko golova raspoloženog Javorčića, bilo je +2 za goste (6:8). U posljednjih desetak minuta poluvremena ponovno su bolji domaćini, pa na odmor odlaze s 17:13 nakon serije 7-1.

Nakon odmora Splićani se odlučni vraćaju na parket, ubrzo su na svega gol zaostatka (17:16). Bjelovar opet bježi na +3, a gosti izjednačavaju, no do kraja utakmice nisu uspjeli preokrenuto rezultat i uzeti bod(ove). Najbolji strijelac kod domaćih je bio Gotal sa savršenih 6/6, dok je kod gostiju čak 10 golova u 11 šuteva dao Matulić.