Delaš i društvo još u igri

Branko Barić • petak, 26.02.2010.

Nada košarkaša Žalgirisa da će se dokopati četvrtfinala Eurolige dobila je novih sedam dana života. Momčad iz Kaunasa do svoje prve pobjede u Top 16 fazi stigla je na svom parketu protiv Unicaje…

Nakon vrlo neizvjesne borbe Žalgiris je pred pet tisuća svojih navijača svladao Unicaju s 89:85 i u četvrtom kolu Topa 16 upisao svoju prvu pobjedu. Na krilima Martinasa Pociusa i Dainiusa Šalenge domaćini su većim dijelom susreta bili u vodstvu, no uporni gosti iz Malage predvođeni Robertom Archibaldom uspjeli su u samu završnicu ući poravnati s protivnicima. Manje od dvije minute prije kraja na semaforu je bilo 84:84, no ključnim se na koncu pokazao Cookov promašaj polaganja kod 86:84 za Žalgiris. Domaćini su novim pogotkom to znali kazniti i riješiti pitanje pobjednika.

Pocius i Šalenga postigli su po 17 poena za domaćine, a isto toliko ubacio je i Archibald na drugoj strani. Mario Delaš na parketu je proveo nešto manje od šest minuta, te za to vrijeme uspio tek napraviti tri osobne pogreške.

I Žalgiris i Unicaja trenutno imaju po jednu pobjedu nakon četiri odigrana kola, dvije manje od vodećih Prokoma i CSKA, te ih u igri za četvrtfinale drži tek teorija. Ona u slučaju oba kluba podrazumijeva pobjede u preostala dva susreta u Top 16 fazi, ali i poklapanje ostalih rezultata.