Alcobendasu derbi začelja

Željko Kubatka • nedjelja, 28.02.2010.

Odigrane su preostale tri utakmice uzbudljivog 19. kola Asobal lige u kojem je Ciudad Real pobjedom protiv Barcelone osigurao pet bodova prednosti i vjerojatno četvrtu uzastopnu titulu prvaka, dok je borba za ostanak daleko od odlučenog. Sve tri večerašnje utakmice pobijedili su domaćini. Aragon se sigurnom pobjedom utvrdio na petom mjestu, a Lábaro Toledo i Alcobendas su osvojili značajne bodove za ostanak...

U Alcobendasu su domaćini osvojili velike bodove u susretu sa izravnim suparnikom Posadom i s dva boda se popeli na trinaesto mjesto. Veliki bodovi nisu baš lako osvojeni, odnosno utakmica je riješena tek u zadnjih šest minuta. Gosti su bolje započeli utakmicu i s pet golova u 11. minuti su vodili 7:5.

Boljom završnicom domaćini osiguravaju odlazak na odmor s dva gola plusa (17:15). Posljednji put neriješen rezultat (26:26) je bio u 52. minuti, nakon čega domaćini ponovo boljom završnicom i s četiri gola u nizu osvajaju značajne bodove. Najbolji u pobjedi Alcobendasa su bili golman Rade Mijatović – 15 obrana i Miloš Pešić s 11 golova.

U Toledu je također igran derbi začelja i također je domaćin pobijedio boljom igrom u drugom dijelu. U prvih trideset minuta dvoboj je bio potpuno izjednačen s minimalnom prednošću domaćih rukometaša kako je i završio prvi dio (14:13).

Preokret se dogodio u petoj minuti nastavka, domaći prvi put vode s pet golova što do kraja uspijevaju i sačuvati. Odličan je bio strijelac sedam golova Javier Fernandez, a istakao se i bosanskohercegovački reprezentativac Darko Martinović s pet zabijenih golova. Kod Arratea Mađar Szabolcs Toro je postigao sedam golova.

U Zaragozi je domaći Aragon opravdao ulogu favorita protiv gostujuće Naturhouse La Rioje. Do odlaska u svlačionicu domaći su napravili šest golova prednosti i u nijednom trenutku gosti nisu zaprijetili i ugrozili vodstvo Aragona. U drugom dijelu domaći su još povećali svoju prednost sigurno uzevši planirane bodove s kojima sada zauzimaju peto mjesto s četiri više od San Antonia. Devet golova je postigao Jorge Maqueda, a odličan je bio i švedski reprezentativac Robert Arrhenius s pet golova iz pet pokušaja.

U Cangasu je trebao biti odigran susret Frigoríficos Morraza i Torrevieje, ali je, kako smo već pisali, odgođen zbog najavljene oluje.