Samo Dragovoljcu bod u gostima

Ivana Strahija • nedjelja, 28.02.2010.

Nastavljeno je i prvenstvo Druge HNL, a sve su pobjede osim jedne upisali domaćini. U Vukovaru su bodove domaći podijelili s Hrvatskim dragovoljcem.

Jedini susret koji je u prvom proljetnom drugoligaškom kolu završio bez pobjednika bio je onaj u Vukovaru, gdje je po isteku 90 minuta rezultat glasio 1:1.Gosti iz Zagreba poveli su golom Kovačeca u 21. minuti, ali nisu se dugo veselili, jer su Vukovarci izjednačili preko Spasića u 30., s bijele točke. Pobjedi su po prikazanoj igri bili bliži Dragovoljci, no izgledne prilike nisu pretvorene u pogotke, pa su se morali zadovoljiti bodom.

Mosor je pod vodstvom novog trenera Vjerana Simunića ugostio Segestu i slavio s minimalnih 1:0. Gol za pobjedu postigao je Čokolić u 35. minuti iz penala, nakon što su gosti u kaznenom prostoru po viđenju suca igrali rukom. Siščani se međutim nisu predavali, uspjeli su čak postići i pogodak u drugom dijelu, no on je poništen zbog zaleđa. Do posljednje minute borbena utakmica završila je ipak s tri boda na kontu ekipe iz Žrnovnice, koja se time dodatno odmakla od posljednjih mjesta na tablici.

Vezane vijesti

Solin je i u 2010. godini nastavio s dobrim navikama, te je upisao i desetu utakmicu bez poraza. Čak i bolje od toga, Solinjani su s jednim, ali vrijednim, golom slavili protiv gostiju iz Suhopolja. Strijelac je u 12. minuti bio Čubrilo. Susret je bio zanimljiv do samog kraja, sa po par odličnih prilika na obje strane, no rezultat se nije promijenio.

S 2:0 Lučko je pobijedilo Moslavinu. U svakom poluvremenu po jedan gol postigli su Zagrepčani, a sretne noge su bili Jeleč u 19. i Lončar u 86. minuti. Ekipa iz Kutine bila je dobar protivnik, no bez pogodaka nema ni nade u pobjedu. Inače je iznimno težak teren SRC-a Lučko imao veliki utjecaj na igru, a sudac Vidulin pokazao je čak osam žutih kartona.

S 2:0 završena je i utakmica Junaka i Imotskog, koju je pratio solidan broj od 700 gledatelja. Prvi je gol postigao Midenjak u 14. minuti, a do drugog su Sinjani došli u zadnjoj minuti susreta preko Petrića. Ni Imoćani nisu bili bez šansi, koje su međutim ostale neiskorištene.

U nedjelju još igraju Rudeš i Pomorac te Vinogradar i Split.