Vodeći dvojac krenuo s pobjedama

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 01.03.2010.

Započeo je proljetni dio sezone u 3. HNL zapadnoj skupini, a u prvom proljetnom kolu Gorica i HAŠK upisali su pobjede. Obje momčadi slavile su na gostovanjima, a više muke imali su Goričani koji su minimalno svladali Špansko...

Rovinj i Vrbovec podijelili su bodove igravši 1:1. Vrbovčani su stigli u vodstvo sredinom prvog poluvremena pogotkom Noseka, međutim nisu uspjeli s prednosti otići na odmor. Rovinj je u završnici prvog dijela stigao do poravnanja iz opravdano dosuđenog jedanaesterca, a strijelac je bio Barlecaj. Do kraja susreta obje momčadi imale su ponešto prilika, no vratari su se istaknuli, posebno domaći vratar Luka Orbanić.

Zelina je upisala očekivanu pobjedu na gostovanju kod Maksimira, ali ipak neočekivano visoku. Sve su gosti riješili već u prvom poluvremenu kada su postigli čak četiri pogotka i tu prednost do kraja susreta nisu mogli ispustiti. Raspoloženi Rac i Gavrić svaki s dva pogotka napunili su mrežu Hendije, a Rac je postigao i peti pogodak sredinom drugog poluvremena. Jedini pogodak za domaćina postigao je Prskalo u posljednjim trenucima susreta s 11 metara.

Vezane vijesti

Sva tri boda s gostovanja odnose i nogometaši Orijenta koji su u Nedeščini svladali Jedinstvo Omladinac 2:1. Riječani zasluženo odnose tri boda zahvaljujući golovima Đurića i Živulića, a jedini pogodak za domaćina djelo je Pavinčića iz 15. minute susreta.

Medulin je u Rovinju ugostio momčad Vrapča u susretu koji je završen miroljubivo 1:1. Gosti su vodili sve do sudačke nadoknade pogotkom Cmrečnjaka, međutim Medulin dolazi do posve zasluženog boda pogotkom Grdića u posljednjim trenucima susreta.

Očekivane domaće bodove uzeo je Grobničan koji je s 2:0 nadigrao labinski Rudar. Oba pogotka djelo su Ede Flege iz prekida. Prvi je postigao u 13. minuti iz slobodnog udarca, a drugi pet minuta prije isteka 90. minute s 11 metara.

Derbi kola igran je u Poreču gdje su se susreli Jadran i Novalja. U neizvjesnom dvoboju pobjednik je odlučen u sudačkoj nadoknadi kada je Branković lijepim udarcem spremio loptu iza leđa domaćeg vratara Mofardina. Gosti su u 22. minuti poveli preko Kepčije, no šest minuta kasnije Jadran je pogotkom Tudora izjednačio i tih 1:1 se zadržalo sve do sudačke nadoknade kada je Novalja stigla do tri boda.

Gorica je zasigurno očekivala puno lakši posao u Španskom. Početak je dao naznaku da bi to mogla biti "šetnja" za goste koji su poveli preko Dvornekovića već u četvrtoj minuti, međutim to je bilo sve. Krajem prvog dijela Goričani nisu realizirali jedanaesterac i do kraja susreta su morali čuvati minimalnu prednost.

Posljednjeplasirana Istra na svom terenu nije uspjela iznenaditi drugoplasirani HAŠK. Istra je stigla do prednosti već u prvoj minuti preko Mujića, međutim nisu do odmora zadržali prednost. Kvržić je poravnao u 24. minuti, a u ranoj fazi drugog poluvremena Jakić i Bojo su napravili potpuni preokret i HAŠK odnosi ranije ukalkulirane bodove.