Dugopolje teško do pobjede

Vedran Babić • ponedjeljak, 01.03.2010.

Poput njihovih prvoligaških kolega i trećeligaši su proteklog vikenda krenuli u drugi dio natjecanja. U južnom ogranku lider Dugopolje je tek pet minuta prije kraja stigao do pobjede nad Hrvacama, a uspješni su bili i njegovi glavni konkurenti, Uskok i Raštane.

Teže od očekivanog igrači Ivana Katalinića upisali su pobjedu na startu drugog dijela prvenstva. Na stadionu Hrvatskih vitezova ugostili su momčad iz donjeg dijela ljestvice, Hrvace, i do tri boda stigli tek pet minuta prije kraja pogotkom Domagoja Baraća. Igra vodeće momčadi lige nije bila uvjerljiva, no pobjeda se piše i to će vjerojatno biti jedina pozitivna stvar za njih iz ove utakmice.

Hrvace su, inače, povele u 24. minuti preko Krešimira Maretića i krajem prvog poluvremena propustile izglednu priliku za povećanje vodstva. Kazna je stigla već u četvrtoj minuti nastavka izjednačenjem Tomislava Brnadića, a u konačnici i presudnim pogotkom Baraća.

Vezane vijesti

Sa 17 utakmica iza sebe, Dugopoljci imaju četiri boda više od Uskoka i pet od Raštana. Uskok je u posljednjoj utakmici kola s 1:0 u gostima bio bolji od inače vrlo dobrog Neretvanca. Pogodak odluke na teškom, kišom natopljenom terenu, postigao je Alen Guć u 53. minuti. Raštane su, pak, s 5:0 potopile stobrečki Primorac 1929 uz tri gola Marka Gospića i dva Gorana Burčula.

Vjerojatno najuzbudljivija utakmica kola odigrana je u Dubrovniku. Pretposljednji GOŠK je protiv četvrtoplasiranog Primorca iz Biograda, istog onog koji je nedavno remizirao s prvim sastavom Hajduka, pobijedio 3:2, ali je naizgled komfornu prednost na poluvremenu (2:0) lagano prokockao i doveo tri boda u pitanje.

Do tog vodstva doveli su ga pogoci Papića i Hodžića, no prvo Moravčić, a potom i Mišlov, vraćaju stvari na početak 15 minuta prije kraja. Ipak, za prvu pobjedu još od kraja listopada (11. kolo) i bijeg s dna pobrinuo se Ante Kovačić tri minute potom.

Velebit je u Benkovcu blitz-kriegom Dade Klapana u tri minute porazio Jadran (LP) i također prešao u mirnije vode na ljestvici, dok je Jadran iz Kaštel Sućurca s 2:1 nadvisio Konavljanin. Kapitanović i Zolota su zabili za 2:0 domaćina, a poraz gostiju je ublažio Nikolić u 90.

Alen Šubić odveo je svoju Dinaru do pobjede s dva pogotka protiv Neretve (3:0), a jedini remi kola odigrali su u Unešiću Zagora i Omiš. Domaćin je poveo u 48. minuti (Emer), no bod fenjerašu donio je Bašić u 90. minuti susreta.