Trogiru i Naturi značajni bodovi

Željko Kubatka • srijeda, 03.03.2010.

U prve dvije utakmice 19. kola najboljih hrvatskih rukometašica Trogiranke su s minimalnom pobjedom osvojile bodove protiv Sesveta, dok su Đurđevčanke ponovo bile efikasne u susretu s Umagom….

Trogiranke su ugostile Sesvete i s dva osvojena boda potpuno su pobjegle iz opasne zone klubova donjeg dijela tablice, kojima slijedi neizvjesna borba za ostanak u Prvoj ligi.

Većinu prvog dijela gošće su bolje igrale i imale vodstvo golovima Ivane Milić i Nataše Janković. U završnici prvih trideset minuta golovima Helene Jurić Trogiranke preokreću rezultat i osiguravaju zalihu od tri gola za drugo poluvrijeme (16:13).

Domaće odlično počinju u nastavku, efikasne su Ana Brčić i Žana Čović koje su najzaslužnije za vodstvo 21:16 polovinom poluvremena. Gošće iz Sesveta se ne predaju i pet minuta do završetka utakmice dolaze na -1. Nakon toga se igralo gol za gol, s zadnjim golom gostujuće rukometašice Gordane Pavlek i minimalnom pobjedom domaćih rukometašica. Trogirski dvojac Ana Brčić (8) i Žana Čović (6) su postigle najveći dio domaćih golova, dok su Josipa Nuić i Ivana Milić po šest puta bile uspješne za Sesvete.

Pobjede i osvajanje bodova đurđevačke Nature Agro više nisu iznenađenje. Poslije pobjede nad Osječankama u Đurđevcu su poražene gošće iz Umaga. Ovaj put pobjednik se znao gotovo od samog početka utakmice. Samo je do osme minute trajala rezultatska neizvjesnost, kada domaće prvi put prave razliku od tri gola.

U drugom dijelu domaće još pojačavaju tempo i sigurno osvajaju bodove. Ponovo je bila efikasna juniorska reprezentativka Ines Kožarić s 12 zabijenih golova, pridružile su joj se Lana Franković i Andrea Horvat s po sedam zgoditaka, dok su domaće golmanice Danijela Jelušić i Antonija Jukić zaustavile 18 protivničkih udaraca.