Dallas i deveti put

Branimir Korać • četvrtak, 04.03.2010.

Niz Dallasa se nastavio i noćas. Mavsi su upisali devetu uzastopnu pobjedu svladavši Minnesotu nešto teže od očekivanja. U meču koji je privukao dosta pozornosti Nuggetsi su bili bolji od Thundera...

Philadelphia je nastavila seriju loših nastupa, ovaj put nemoćna je bila u Atlanti gdje su Hawksi slavili 112:93. U prvom susretu nakon što je Allen Iverson objavio kako se neće vraćati u njihov roster ove sezone, Sixersi su vrlo lako pali i tako upisali četvrti poraz u nizu.

Marvin Williams s 21 poenom i osam skokova odigrao je jednu od svojih boljih utakmica ove sezone, a osim njega dobar je bio i Jamal Crawford s 20 poena. Kod Sixersa Louis Williams je ubacio 30 poena, 17 je dodao Willie Green, a deset poena i deset skokova Samuel Dalembert.

Golden State sa svega osmoricom korištenih igrača nije imao šanse u Orlandu. Domaćin je upisao pobjedu bez ikakvih problema 117:90 već do poluvremena povevši s 19 poena razlike. U nastavku susreta Magic je bez problema čuvao vodstvo s deset igrača koji su se do kraja susreta upisali među strijelce.

Dwight Howard ih je predvodio s 28 poena i 12 skokova dok je 17 poena dodao Rashard Lewis. Kod Golden Statea 18 poena je ubacio C.J. Watson, a 16 poena je dodao Anthony Morrow.

Cavaliersi su se prošetali pokraj najlošije momčadi lige New Jersey Netsa svladavši ih s visokih 111:92. Već u prvoj četvrtini sve je bilo jasno, Cavsi su je dobili 35:15 i nastavak posla bio je čista rutina. Unatoč rezultatski čistoj situaciji, Cavsi su 40 minuta koristili LeBrona Jamesa i 37 minuta Antawna Jamisona.

James je do kraja susreta ubacio 26 poena uz 14 asistencija, a 20 poena i 13 skokova dodao je J.J. Hickson. Kod Netsa 21 poen i 14 skokova ubilježio je Brook Lopez, 21 poen i sedam asistencija Terrance Williams, a 14 poena i deset skokova Yi Jianlian.

Jordanovi Bobcatsi nisu imali nikakve šanse u Bostonu. Celticsi su rutinski odradili posao i pritom uspjeli odmoriti veći dio važnih igrača ne koristivši nikog osim Marquisa Danielsa više od 30 minuta.

Paul Pierce je ubacio 27 poena te tako stigao na 40. poziciju po broju ubačenih poena u povijesti lige preskočivši Terryja Cummingsa. 16 poena dodao je Nate Robinson. Kod Bobcatsa 15 poena uz deset skokova upisao je Tyrus Thomas, a 12 poena D.J. Augustin.

Dallasov niz je nastavljen i u susretu protiv Minnesote. Devet uzastopnih pobjeda u ovom trenutku u ligi imaju samo Mavsi koji su u velikoj formi, a u susretu protiv Wolvesa su slavili teže od očekivanja. Minnesota je odigrala dobru utakmicu i do samog kraja prijetila prekidanjem niza Dallasa, međutim u završnici susreta ubačaj Nowitzkog odveo je Dallas do pobjede.

Dirk je ubacio 22 poena uz pet skokova, a 26 poena i pet skokova ubilježio je Jason Terry. Kod Wolvesa Corey Brewer je upisao 24 poena uz sedam skokova dok je 14 poena i 14 skokova dodao Kevin Love.

Memphis igra vrlo loše na svom parketu, međutim zato su u gostima vrlo dobri. Ovaj put to su saznali New Orleans Hornetsi koji su upisali poraz 104:100. Domaćinu nije pomogao niti povratak Dariusa Songaile koji je propustio sedam utakmica zbog ozljede, Memphis je na krilima mladog Conleya (26 poena, sedam asistencija) otišao do pobjede. Osim njega vrlo dobar je bio Zach Randolph s 23 poena i 11 skokova dok je Marc Gasol dodao 12 poena i deset skokova. Kod poraženih 24 poena je ubacio Marcus Thornton, a 17 poena i 14 asistencija Darren Collison.

Težak poraz upisala je Oklahoma u gostima kod Nuggetsa. U najlošijih 12 minuta ove sezone Oklahoma je u trećoj četvrtini poražena 31:12 te nije imala nikakvu šansu. 30 poena Carmela Anthonyja i 20 poena Nenea Hilarija bili su dovoljni za pobjedu dok je kod gostiju Kevin Durant spušten na ispod 20 poena ubacivši 19 poena.

Pobjede su upisali i Bucksi, Blazersi i Sunsi protiv lošijih protivnika te na taj način nastavili "kampanju" za odlazak u doigravanje.