Olympiakos dao šansu Ciboni

Matej Milanović • četvrtak, 04.03.2010.

Olympiakos je usprkos boljem početku protivnika lagano svladao Caju Laboral. Grci su u potpunosti nadigrali goste u drugom poluvremenu i na kraju slavili s visokih 102:85. Nikola Vujčić je realizirao 14 poena, Stanko Barać 11...

U trećoj minuti je Caja Laboral s pet poena došla do 10:4 protiv Olympiakosa. Svega par minuta kasnije sa šest uzastopnih poena gosti su otišli i na +10, 18:8. Olympiakos je puno promašivao u toj četvrtini te su Španjolci do kraja dionice konstantno vodili i na prvi odmor su otišli s 29:22.

Olympiakos se u susret vratio serijom od deset poena kojom je poveo 41:38 u 15. minuti igre. Do odlaska u svlačionice se prednost još par puta mijenjala, a domaći su nastavili s promašajima. Bez obzira na to nakon 20 minuta su vodili 49:45.

Caja Laboral je još bila u igri, iako je ispustila prednost, no ubrzo je uslijedila domaća serija koja je riješila utakmicu. Naime, od 22. do 25. minute Olympiakos je zaredao 15 poena i došao do 68:50. Gosti su se uspjeli približiti na -11, ali su do posljednjeg odmora ponovno pali na 19 poena zaostatka, 80:61.

Već u prvoj minuti zadnje četvrtine domaći su došli do najveće prednosti od +25, 86:61. Do konca utakmice više nije bilo velikih uzbuđenja. Caja Laboral se najviše približila u 38. minuti kada je gubila 93:79, ali nije bila niti jednom blizu tome da ugrozi vodstvo domaćih.

Kod Olympiakosa je 20 poena upisao Josh Childress, a Nikola Vujčić je za 19 minuta na terenu ostvario 14 poena uz 71 posto za dva poena i 4/4 sa slobodnih bacanja. Osim toga skupio je pet skokova i pet asistencija. Goste je pak predvodio Mirza Teletović s 25 poena. Stanko Barać ih je za 28 i pol minuta dodao 11, uz 80 posto za dva i jednu ubačenu tricu iz jedinog pokušaja. Upisao je i tri skoka, sva tri u obrani.

Olympiakos je nadskakao Španjolce 37-26, a Caja Laboral je imala i više izgubljenih lopti. Španjolci su ih izgubili 22, Grci 13. Olympiakos je pobjedom osigurao prvo mjesto u skupini. Ujedno je i produžio nadu Ciboni koja u zadnjem kolu mora pobijediti u Vitoriji i nadati se pobjedi grčkog sastava kod Himkija. U tom slučaju Cibona bi iznenađujuće prošla u četvrtfinale.