Osijek 24:31 Buzet
Buzet

Buzetu pobjeda u Osijeku

Željko Kubatka • subota, 06.03.2010.

Buzet se u svojoj prvoj premijer ligaškoj utakmici u Osijeku predstavio kao vrlo dobra ekipa i sasvim zasluženo nosi bodove u Istru, Osječani u napadu nedovoljno efikasni, a u obrani nisu mogli zaustaviti raspoložene gostujuće rukometaše…

OSIJEK – BUZET 24:31 (13:15)

Premijer liga – 20. kolo
SD Zrinjevac – Osijek, gledatelja: 100
Suci: Cepanec - Jeftić

OSIJEK: Juzbašić, Mišić 3, Sakač, H. Kordi 2, Raljević 1, I. Kordi 2, Ivičić 2, Begnja, Tomas 5, Lojaničić 7, Rajković, Šikić 1, Skaramuca 1, Kurtović, Babić, Jurić.
Trener: Hrvoje Privšek.

Vezane vijesti

Obrane: Rajković (0+0), Juzbašić (18+0)
Sedmerci: 0/1
Isključenja: 2. minute

BUZET: Petrić, Šverko, Prodan, Vukelić 3, Križančić 2, Gašpar 5, Ljubotina 6, Mavrović, Slipčević, Šunjić 7, Pavletić, Sirotić, Vrkljan 8(1), Dragičević.
Trener: Mario Sirotić

Obrane: Petrić (8+0), Slipčević (1+0)
Sedmerci: 1/1
Isključenja: 6 minuta

Vrlo dobra i simpatična ekipa Buzeta doputovala je u Osijek dan ranije s dvadesetak navijača, dok su u Zrinjevcu skupilo stotinjak domaćih gledatelja očekujući osvajanje dva boda.

Domaći su dobro počeli utakmicu, napad je lako pronalazio put do gostujućeg golmana, dok je obrana na čelu s vratarom Martinom Juzbašićem dobro zaustavljala napadače Buzeta što je domaćima osiguralo vodstvo od 5:3. Gostujući trener Mario Sirotić uzima minutu odmora, nezadovoljan igrom svojih rukometaša.

Poslije time outa rukometaši Buzeta igraju puno bolje, postižu tri uzastopna gola s kojima prelaze u vodstvo. S istim receptom je pokušao i domaći trener Hrvoje Privšek, kod vodstva gostiju 10:7 u 18. minuti uzima predah jer je bila vidljiva nemoć osječkog napada i samo je obrana s raspoloženim golmanom održavala priključak.

No, na domaće rukometaše odmor nije tako dobro djelovao i poslije dvije minute Duško Ljubotina postiže gol za prvo vodstvo Buzeta od četiri gola. S boljom igrom u obrani i dva gola u nizu domaći uspijevaju do isteka tridesete minute smanjiti na dva gola minusa.

Početkom drugog dijela Buzet ponovo povećava prednost na +5 golovima s krila Ivana Vrkljana. Kada je Davor Šunjić svojim šestim golom povećao vodstvo Istrana na 21:15 bilo je jasno da će bodovi teško ostati u Osijeku. Gostujućim rukometašima sve ulazi, dok domaći ne koriste niti zicere sa šest metara. Pet minuta prije kraja osječki trener uzima time out, ali sedam golova prednosti njegovi rukometaši nisu mogli dostići.

Osječani su izgubili važne bodove i pošto je Metković prepustio bod Splitu sada se nalaze na pretposljednjem mjestu. Prolaznu ocjenu u osječkoj ekipi mogu dobiti samo golman Martin Juzbašić i desni bek Miloš Lojaničić, ostalima gotovo ništa nije polazilo za rukom. Buzečani su se predstavili u odličnom izdanju, a posebno su dobar dojam ostavili Davor Šunjić, Ivan Vrkljan i Duško Ljubotina koji su bili i najbolji strijelci.