Varteks slabiji od posljednje Kutine

Ivana Strahija • nedjelja, 07.03.2010.

Varaždinski rukometaši nisu uspjeli pobijediti Moslavinu, iako je ona posljednja na tablici Premijer lige. Do pobjede u gostima došao je Nexe, a Metković i Split su remizirali.

Varaždinski rukometaši utakmicu u Kutini počeli su dobro, a pretežno zahvaljujući preciznoj ruci Stepančića imali su prednost od +2 (4:6) u 11. minuti te 6:8 i 7:9, nakon što se strijelcima priključio i Jagačić te Žnidarić. Nakon toga međutim Moslavina na krilima pogodaka odličnog Sertića (11/12) odlazi na 15:10, a povratka za Varteks više nije bilo. Osim već spomenutih strijelaca u gostujućoj se ekipi istaknuo Prole (6/6), a kod domaćih Masnec (6/7) i Slukan (6/11). Najviše je obrana od svih vratara imao Varaždinac Tolić, koji je obranio devet od 32 šuta.

Ni druga ekipa sa hrvatskog sjeverozapada nije bila uspješna u ovom kolu, već je Siscia protiv MKA*IPC-a s +2 sačuvala bodove kod kuće, uz treće mjesto tablice. Susret u Sisku bio je inače vrlo uzbudljiv, jer su Čakovčani vodili većim dijelom, pa su tako imali 1:3, 5:7 i 12:14. Tek u drugom poluvremenu Siščani uspijevaju zaustaviti MKA*IPC te konačno u 36. minuti imaju vodstvo 18:17, nakon golova Svaline i Bešlića. U 54. minuti kod 28:22 činilo se da je pobjednik odlučen, očito su se prerano poradovali i domaći rukometaši pa su se malo opustili, što iskusni Čakovčani koriste za seriju od četiri gola, tri Vidakovića i jedan Crnića. S 28:26 četiri minute pred kraj ulazi se u uzbudljivu završnicu, u kojoj Jelenić čak smanjuje na –1 (29:28), ali domaći Džono uspijeva pogoditi za konačnih 30:28.

Vezane vijesti

Tijesnih 23:22 imao je Medveščak protiv Bjelovara, ali to na početku nije izgledalo tako. Nakon što je Raič u 25. minuti pogodio za 12:6 ponadala se domaća publika da je utakmica riješena, no s time se nisu složili gosti iz Bjelovara. Brdar, Pribanić, Prihić, Merhar i Gotal vode svoje ekipu u seriji 5-0 do 12:11 i vraćaju utakmicu u neizvjesnost. Ponovno u drugom dijelu domaći bježe na +4 (18:14), ali ih uporni gosti i opet sustižu na 18:18. Do kraja susreta velika borba za svaki gol, a onaj pobjednički uspio je postići domaći Sokolić. Najviše je golova za domaće postigao Tarabochia (7/14), dok je kod gostiju najuspješniji bio Pribanić (6/7).

Dobru je igru u Poreču pokazala Dubrava, no to nije bilo dovoljno za bod(ove). Na početku utakmice raspucao se domaći Mataija i odveo Poreč na 6:2, što su međutim gosti dostigli kod 9:9 u 20. minuti, među ostalima i zaslugama Cem Gulsuna i Šandrka. U drugom poluvremenu, točnije u 42. minuti, gosti su čak i poveli golom Horvata za 19:20, i tek su se pred sam kraj Porečani uspjeli odmaknuti na ugodnu rezultatsku udaljenost. Najbolji strijelac za Poreč bio je Vujić (8/14), dok je kod Dubrave najviše golova postigao Šandrk (12/20).

U Rijeci su slavili rukometaši iz Našica, kojima je pripao i početak (0:4), i sredina (11:15) i konačno kraj (21:32) utakmice. Otpor Zameta nije bio dostatan za zaustavljanje druge ekipe prvenstva. Rezultat nije uspio na stran Zameta preokrenuti ni slavni golman, Valter Matošević, koji je obranio 14 od 46 šuteva, a ni najbolji strijelac Ivanković sa šest pogodaka u 13 pokušaja. Kod Nexea su najbolji bili Lelić sa stopostotnim učinkom šuta (8/8), te vratar Rajković (12:23).

Remi sa Splitom upisali su Metkovci, a susretu nikako nije nedostajalo zanimljivosti. Nakon odličnog početka u kojem su skupili četiri gola prednosti pred Splitom, Metkovci su upisali par "žutih minuta", što je bilo dovoljno gostima da poravnaju i preokrenu rezultat u svoju korist. U drugome dijelu muče se igrači Metkovića to nadoknaditi, no na kraju moraju biti zadovoljni bodom. Čak je 12 golova za Metković dao Paponja, dok je kod Splita najbolji bio Matulić, s jednim više (13).