Čupićevo Gorenje u osmini finala

Matej Milanović • nedjelja, 07.03.2010.

U grupi B rukometne Lige prvaka slovensko Gorenje je uspjelo svladati francuski Chambery u jako teškoj utakmici u kojoj su vodili većinu vremena. TIm rezultatom su Slovenci izborili nastup u idućem krugu izbacivši upravo Francuze...

U Velenju su Gorenje i Chambery igrali u direktnom okršaju kako bi odlučili četvrtu momčad koja će iz grupe B proći dalje. Chamberyju je za prolaz bio dovoljan i remi, dok je Gorenje moralo pobijediti. Slovenci su jako dobro odigrali prvo poluvrijeme te su do 25. minute pobjegli na ogromnih 16:8. Do poluvremena su domaći zadržali sedam golova prednosti, 18:11.

U nastavak su bolje krenuli gosti koji su do 42. minute smanjili na 20:19, ali nisu uspjeli izjednačiti. Gorenje se vratilo na tri gola prednosti, ali je Chambery ponovno uspijevao smanjiti na -1. S tim zaostatkom se ušlo u posljednju minutu, 25:24 za domaće. Ipak, Gorenje se pobrinulo da u posljednjoj minuti ne bude uzbuđenja.

Prvo su povisili na dva razlike i potom do kraja dvoboja iskoristili demotiviranost gostiju kako bi došli do konačnih 28:24. Valja napomenuti kako je Gorenje u nastavku igralo dosta vremena s igračem manje, a djelomice su si i sami krivi. Čak u dva navrata je Slovencima uspjelo napraviti krivu izmjenu i zaraditi isključenje. To se definitivno ne bi smjelo događati momčadi koja že igrati osminu finala Lige prvaka. Kod Slovenaca je Gajić skupio 20 obrana, a Žvižej i Rnić su zabili po pet golova. Ivan Čupić ih je dodao četiri, od čega jedan sedmerac. Kod gostiju je Joli zabio šest golova od čega pet sedmeraca.

U ostala dva susreta skupine Veszprem i Rhein Neckar Löwen su upisali pobjede protiv Kielcea i Bosne. Poljaci su doma s Veszpremom dobro otvorili susret i poveli 6:3 u desetoj minuti. Mađari su potom uspjeli izjednačiti i povesti pred kraj poluvremena, 12:11. Kielce je do odmora uspjelo izjednačiti na 14:14, a do 40. minute i povesti 20:18.

No, Veszprem je zatim zaredao pet golova i preokrenuo utakmicu u svoju korist. Do kraja dvoboja Kielce više nije uspjelo izjednačiti. Kod domaćih su po šest golova zabili Jurasik i Stojković, a kod Veszprema je 11 upisao Gergo Ivancsik. Renato Sulić je dodao tri gola. Kielce, koje se dosta lagano dokopalo treće pozicije i imalo sigurnost prolaza nekoliko kola prije kraja, u zadnje je četiri utakmice skupine upisalo četiri poraza.

Bosna je pak kod Rhein Neckar Löwena lovila pobjedu kojom bi zadržala teoretske šanse za prolaz. Bosna je dobro odigrala prvo poluvrijeme nakon kojeg je zaostajala samo dva gola. U nastavku su Nijemci zaigrali bolje, otišli na četiri gola prednosti, a potom i na 23:17.

Bosna je uspjela vratiti na -4, ali su devet minuta prije kraja Lavovi došli do maksimalnih +9, 28:19. Time je utakmica riješena, a u završnim minutama su gosti uspjeli ublažiti poraz smanjivši na konačnih 30:24. Myrhol je predvodio domaćine sa šest golova, a kod Bosne ih je pet upisao Međić.