Vodeni sportovi

Trijumf juniora Juga

Maja Giljanović • nedjelja, 07.03.2010.

Nakon što je prošlog tjedna u Splitu održana završnica Kupa Hrvatske u vaterpolu za kadete od 4. do 7. ožujka u Dubrovniku je održana završnica Kupa za juniore. Prva mjesta u skupinama osvojili su Mladost i Jug, igrači Dubravka Šimenca na koncu su se zadovoljili broncom, a Dubrovčani su se u finalu protiv Medveščaka okitili zlatom.

Završni turnir Kupa Hrvatske za juniore u Dubrovniku izborili su Šibenik, Mladost, Jadran, POŠK, Medveščak, Jug, Mornar i Primorje. Mladost je u skupini A slavila protiv POŠK-a (8:7), Jadrana (11:10) i Šibenika (6:5) i zauzela prvo mjesto ispred Šibenika (3:2 protiv POŠK-a i 11:4 protiv Jadrana). U skupini B Jug je pobijedio Mornar (11:6), Medveščak (9:4) i Primorje (12:9) i polufinale izborio na poziciji broj jedan ispred Medveščaka (9:7 protiv Primorja i 12:3 protiv Mornara).

U gradskom derbiju Medveščak je pobijedio Mladost (10:5), a u dalmatinskom derbiju Jug je bio bolji od Šibenika (11:6). U utakmici za sedmo mjesto Jadran je tijesno slavio protiv POŠK-a (9:8), peto mjesto je osvojio Mornar protiv Primorja (10:6), a Šibenčani su propustili pobjedničko postolje u utakmici za treće mjesto protiv Mladosti (5:6).

Vezane vijesti

Igrači Juga pod budnim okom Miška Bobića na krilima su raspoloženih svjetskih juniorskih prvaka iz Šibenika prošle godine Marka Ivankovića, Marka Bijača, Hrvoja Benića, Marka Bautovića i Marka Macana finale riješili svake neizvjesnosti i Medveščak, čiji su kadeti prošli tjedan slavili, a Dubrovčani se u Splitu zadovoljili broncom, dobili 13:5.

Najboljim golmanom proglašen je Bijač, najbolji strijelac je Ivanković (19 golova), a najbolji igrač Bautović.